Τρία μετάλλια κατά τη διοργάνωση των Αγώνων Κολύμβησης Α.Σ.Ι.Σ. Δημοτικού

Δύο αργυρά μετάλλια (σε ατομικά αγωνίσματα) και ένα χάλκινο μετάλλιο (στη σκυταλοδρομία) κατέκτησαν μαθητές μας στους Αγώνες Κολύμβησης Α.Σ.Ι.Σ. Δημοτικού, τους οποίους διοργάνωσε με μεγάλη επιτυχία, για τρίτη συνεχή χρονιά, η Εκπαιδευτική Αναγέννηση, ως μέλος του Α.Σ.Ι.Σ.. Οι αγώνες διεξήχθησαν την Κυριακή 3 Απριλίου 2016, στο Δημοτικό Κλειστό Κολυμβητήριο «Νίκος Πέρκιζας» στο Χαλάνδρι.

Αργυρό μετάλλιο έλαβε η Λυδία Βορτσέλα (ΣΤ΄ Δημοτικού) στα 25 μ. ελεύθερο και η Αναστασία Παρασκευοπούλου (ΣΤ΄ Δημοτικού) στα 25 μ. πεταλούδα.

Χάλκινο μετάλλιο στη μικτή σκυταλοδρομία ελευθέρου έλαβε η ομάδα μας με τη Λυδία Βορτσέλα (ΣΤ΄ Δημοτικού), την Αναστασία Παρασκευοπούλου (ΣΤ΄ Δημοτικού), τον Σωκράτη Νταή (Ε΄ Δημοτικού) και τον Γιώργο Αρβανιτάκη (ΣΤ΄ Δημοτικού).

Στο ατομικό συμμετείχαν επίσης οι μαθητές Γιώργος Αρβανιτάκης (ΣΤ΄ Δημοτικού), Νεκταρία Δουρίδα (ΣΤ΄ Δημοτικού), Σωκράτης Νταής (Ε΄ Δημοτικού), Μάρτζια Σιάμη (ΣΤ΄ Δημοτικού), Μαριλένα Νικολάου (Ε΄ Δημοτικού), Σάντυ Μεφσούτ (Ε΄ Δημοτικού) και Αναστάσης Μήτσης (Δ΄ Δημοτικού).

Στους αγώνες έλαβαν μέρος 296 μαθητές και μαθήτριες από το Κολλέγιο Αθηνών, το St. Catherine’s School, τη Σχολή Αυγουλέα-Λιναρδάτου, τα Εκπαιδευτήρια Γείτονα, τα Εκπαιδευτήρια «Νέα Γενιά Ζηρίδη», τα Εκπαιδευτήρια Θεμιστοκλής, την Ελληνογερμανική Αγωγή, τη Νέα Παιδεία, τα Εκπαιδευτήρια «Πλάτων», τη Σχολή Χατζηβέη, τη Λεόντειο Σχολή Νέας Σμύρνης, τα Εκπαιδευτήρια Κωστέα-Γείτονα, την Εράσμειο Ελληνογερμανική Σχολή, τα Εκπαιδευτήρια Μαλλιάρα, τα Εκπαιδευτήρια Δούκα, το Αρσάκειο-Τοσίτσειο Δημοτικό Εκάλης και από την Εκπαιδευτική Αναγέννηση.

Την προετοιμασία των μαθητών του Σχολείου μας πραγματοποίησαν οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής κυρία Μαρία Κασσωτάκη και κύριος Φώτης Σπηλιωτόπουλος.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την συμμετοχή τους και τις επιτυχίες τους.