Skip links

Ανθρωπιστικές Επιστήμες

Αγγλικά – Διεθνή Συνέδρια

Harvard Model Congress Europe

2021

Εύφημος Μνεία: Παναγιώτης Διαμαντής

Συμμετοχές: Ελένη-Άννα Χαλαράκη, Διονύσιος Πρίφτης,

2019

Συμμετοχές : Αλεξάνδρα Ζουρδούμη, Δημήτριος Κατσαούνος, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Μάρθα Πίσχου, Χρυσάνθη Τζανέτου

Υποτροφίες : Ιωάννης Αγγέλικας, Χριστόφορος Δάβρης, Κυριάκος Γλύκος, Μαρία-Χριστίνα Δουρίδα

2018

Συμμετοχές : Χρήστος Αντωνόπουλος, Ιωάννης Αγγέλικας, Χρυσάνθη Τζανέτου, Ελένη Χριστοφιλέα, Ανδρέας – Χρήστος Χάντζος

2016

Award of Excellence: Χαριτίνη Ντίνη

Honorable Mention: Δανάη Δουρίδα

Υποτροφίες: Δανάη Δουρίδα, Λένια Κρίκη, Εύη Νάνη, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Χαριτίνη Ντίνη

2015

Awards of Excellence: Αριάδνη – Μαρία Κουβάτσου, Λένια Κρίκη

Υποτροφίες: Στυλιανή Σειμένη, Άννα Ιωαννίδη

2013

Award of Excellence: Σταύρος Αντωνόπουλος

Υποτροφία : Χλόη Ποταμίτη

2012

Award of Excellence: Ορφέας Ζαφείρης

Υποτροφία : Ορφέας Ζαφείρης

D.S.A. Model United Nations

2022

Honorable Mention”: Σ.Δ.

Best Delegate”: Μαρία Αρτοπούλου

Συμμετοχές: Σπύρος Οικονομόπουλος, Δανάη Φραγκιά

2020

Deputy President“: Χάρης Ιωάννου

Judge“: Παναγιώτης Διαμαντής

Συμμετοχές: Γεωργία Αναγνωστοπούλου (α’ Γυμνασίου), Κατερίνα Χαλμπέ (β’ Γυμνασίου), Σταμάτης Τάραμας (β’ Γυμνασίου), Φροσύνα Λοβέρδου (β’ Γυμνασίου), Διονύσης Πρίφτης (γ’ Γυμνασίου), Ελεάννα Χαλαράκη (γ’ Γυμνασίου), Θεοδώρα Πολιτάκου (γ’ Γυμνασίου), Ιωάννης Ιωάννου (γ’ Γυμνασίου), Αριάδνη Τριανταφύλου (γ’ Γυμνασίου),  Ανδρέας Ζωγράφος (γ’ Γυμνασίου), Ρέα Παπαζήση (Α’ Λυκείου), Ίρις Σπίνου (Α’ Λυκείου), Παναγιώτης Διαμαντής (Β’ Λυκείου), Χάρης Ιωάννου (Γ’ Λυκείου)

2019

‘’Co-Chair’’ : Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

‘’Press Officer’’ : Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου

’Main Submitter’’ : Μάρθα Πίσχου

‘’Best Delegate’’ : Παναγιώτης Διαμαντής

Συμμετοχές: Παναγιώτης Διαμαντής (Α’ Λυκείου), Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου, Μάρθα Πίσχου, Γεωργία Ιωαννίδη, Πέτρος Κοτζαναστάσης, Δημήτριος Κατσαούνος (Β’ Λυκείου)

2018

Βασικός Εισηγητής (Main Submitter): Χριστόφορος Δάβρης & Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

Δικαστής (Judge): Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

Συμμετοχές: Γεώργιος Μουσελάς, Παναγιώτης Διαμαντής (γ’ Γυμνασίου), Ουρανία Μορόνη, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Αγγελική Βυτόγιαννη, Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος Ιωάννης-Ιωάννου (Α’ Λυκείου), Έλενα Χριστοφιλέα, Ιωάννης Αγγέλικας, Ανδρέας-Χρήστος Χάντζος, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Β’ Λυκείου)

2017

Αντιπρόεδρος (CO-HEAD): Χρήστος Αντωνόπουλος

Συμμετοχές: Μαρία Κωστοπούλου, Αγγελική Βυτόγιαννη, Μαρία-Ευριδίκη Κανελλοπούλου (γ’ Γυμνασίου), Χρήστος Αντωνόπουλος, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Α’ Λυκείου)

2017

Αντιπρόεδρος Ά Επιτροπής Συνόδου Νέων : Χρήστος Αντωνόπουλος

2016

Βασική Εισηγήτρια (Main Submitter): Κίρα Τσακνάκη

Συμμετοχές: Φαίη Αναγνωστοπούλου, Χρήστος Αντωνόπουλος, Κίρα Τσακνάκη, Βασίλης Κυριάκογλου (γ’ Γυμνασίου), Εύα Κουντούρη (Α’ Λυκείου), Μαρία Ματθαιακάκη-Παναγιωτάκη, Έρρικα Μονιού, Γιώργος Γώγος, Εύη Νάνη, Γιάννης Τιμοθεάτος, Λουλουδένια Κρίκη, Δημήτρης Βακιρτζής, Ηρώ Σπυρίδωνος (Β’ Λυκείου)

2013

Αντιπρόεδρος Πολιτικής Επιτροπής : Σταύρος Αντωνόπουλος

2012

Αντιπρόεδρος Οικονομικού και Κοινωνικού Συμβουλίου (ECOSOC) : Πέτρος De Bree

2012

Αντιπρόεδρος Ά Επιτροπής Συνόδου Νέων : Σταύρος Αντωνόπουλος

2011

Τιμητική Θέση Προέδρου της Επιτροπής : Ινώ – Ρέα Ποταμίτη

The Hague International Model United Nations – THIMUN

2022
Chair in the Legal and Finance Committee: Παναγιώτης Διαμαντής (Γ ΄Λυκείου)

Συμμετοχές: Φροσύνα Λοβέρδου, Μαντιάνα Παυλίδη, Κατερίνα Χαλμπέ (γ ‘ Γυμνασίου), Σ. Δ. (Α’ Λυκείου), Γιάννη Γκαμαλέτσος, Ρέα Παπαζήση, Νίκος Κλάδης, Ηλίας Μαρκόπουλος (Β’ Λυκείου)

2021
Main Submitters :

Main Submitters: Ιωάννης Ιωάννου, Ελένη – Άννα Χαλαράκη

Co-Chair in the Economic Committee: Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

Co-Chair in the Human Rights Committee: Παναγιώτης Διαμαντής

Συμμετοχές: Ιωάννης Ιωάννου, Ελένη – Άννα Χαλαράκη, Διονύσιος Πρίφτης (γ’ Γυμνασίου), Ηλίας Μαρκόπουλος, Ρέα Παπαζήση (Α’ Λυκείου), Παναγιώτης Διαμαντής (Β’ Λυκείου GCE), Ιωάννης Ιωάννου (Γ’ Λυκείου GCE)

2020
Συμμετοχές :

Συμμετοχές: Γεωργία Ιωαννίδη, Πέτρος Κοτζαναστάσης (Β’ Λυκείου)

2019
Συμμετοχές :

Γεώργιος Ευσταθόπουλος Μπουτζούνης, Αγγελική Βυτόγιαννη, Μαρία – Χριστίνα Δουρίδα, Χάρης – Ιωάννης Ιωάννου, Ιωάννης Αγγέλικας, Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Παναγιώτης Διαμαντής, Μαριάννα Νίνου, Ελένη Χριστοφιλέα, Αλεξάνδρα Ζουρδούμη, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

2018
Main Submitter: Χρήστος Αντωνόπουλος

Συμμετοχές: Απόστολος Κανέλλης (γ’ Γυμνασίου), Αργυρώ Κυπαρίσση (γ΄Γυμνασίου), Αγγελική Βυτόγιαννη (γ’ Γυμνασίου), Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου (γ’ Γυμνασίου), Χριστόφορος Δάβρης (γ’ Γυμνασίου), Μαρία – Άννα Νίνου (γ’ Γυμνασίου), Μαρία – Χριστίνα Δουρίδα (γ’ Γυμνασίου)

2016
Συμμετοχές :

Α’ Λυκείου : Νίκη Γεωργιλάκη, Φωτεινή Ιωαννίδη, Ουρανία Πασαλιάδη, Ιωάννα Τζάκελιν Καραγιάννη, Λουλουδένια – Ελένη Κρίκη, Μαρία Ματθαιακάκη – Παναγιωτάκη, Αργυρώ – Ηρώ Σπυρίδωνος

2015
Συμμετοχές :

β΄ Γυμνασίου : Εμμανουήλ Μεγαλοοικονόμος

γ’ Γυμνασίου : Δημήτριος Βακιρτζής, Δανάη Δουρίδα, Λουλουδένια – Ελένη Κρίκη, Ιωάννα Παππά, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Μαρία Παπαδρακάκη

Α’ Λυκείου : Ελένη Τσιτινίδη

Β΄ Λυκείου : Μαριάννα Μποτόν, Σοφία Αντωνοπούλου, Ναταλία Λιναρδή

2014
Συμμετοχές :

γ’ Γυμνασίου : Αριάδνη – Μαρία Κουβάτσου, Δανάη Δουρίδα

Α’ Λυκείου : Άννα Ιωαννίδη, Ίρις Κωνσταντοπούλου, Στυλιανή Σειμένη

Β’ Λυκείου : Χλόη Ποταμίτη

Γ’ Λυκείου : Ιωάννης – Κλεάνθης Μιχάλαρος

World Scholar’ s Cup

1η θέση
Bowl Senior – 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα, Ελένη Μαραντίδη, Ηλέκτρα – Ελένη Οικονόμου

1η θέση
Da Vinci Award Senior - 2019

Πέτρος Κοτζαναστάσης

1η θέση
Overall Senior – 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα, Ελένη Μαραντίδη, Ηλέκτρα – Ελένη Οικονόμου

1η θέση
Overall Champion Junior – 2018

Ασημίνα Νταή, Βαρβάρα Τσεκούρα, Παναγιώτης Διαμαντής

1η θέση
Overall Champion Senior – 2018

Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

1η θέση
Bowl Junior – 2018

Ασημίνα Νταή, Βαρβάρα Τσεκούρα, Παναγιώτης Διαμαντής

1η θέση
Bowl Senior – 2018

Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

1η θέση
Challenge Senior – 2018

Κωνσταντίνος Τσαγκάρης (Ομάδας Συνεργασίας)

1η θέση
Junior School Top Scholar – 2018

Βαρβάρα Τσεκούρα

1η θέση
Senior School Top Scholar – 2018

Κωνσταντίνος Τσαγκάρης

1η θέση
Debate Champions Senior – 2018

Κωνσταντίνος Τσαγκάρης

1η θέση
Writing Champions Senior – 2018

Αλέξανδρος Γροσομανίδης

1η θέση
Challenge Subject Senior – 2018

Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

1η θέση
Challenge Subject Junior – 2018

Βαρβάρα Τσεκούρα

2η θέση
Challenge Senior- 2019

Γώγου Ελεάννα – Ραφαηλία, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Παναγιώτης Διαμαντής

2η θέση
Debate Senior – 2019

Γώγου Ελεάννα – Ραφαηλία, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Παναγιώτης Διαμαντής

2η θέση
Champion Scholar Senior - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

2η θέση
Debate Champions SENIOR - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

2η θέση
Da Vinci Award Senior - 2019

Μάρκος Σουλής

2η θέση
Debate Senior – 2018

Γιώργος Ευσταθόπουλος – Μπουτζούνης, Ελεάνα – Ραφαηλία Γώγου, Μαρίτα Ζαφειροπούλου

2η θέση
Bowl Senior – 2018

Γιώργος Ευσταθόπουλος – Μπουτζούνης, Ελεάνα – Ραφαηλία Γώγου, Μαρίτα Ζαφειροπούλου

2η θέση
Debate Champions Senior – 2018

Ελεάνα – Ραφαηλία Γώγου

2η θέση
Challenge Subject Junior – 2018
2η θέση
Social Studies Senior – 2018

Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Ευθαλία Πρέκα, Βαρβάρα Τσεκούρα

3η θέση
Overall Senior – 2019

Γώγου Ελεάννα – Ραφαηλία, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Παναγιώτης Διαμαντής

3η θέση
Debate Senior - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα, Ελένη Μαραντίδη, Ηλέκτρα – Ελένη Οικονόμου

3η θέση
Debate Champions Senior – 2018

Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

3η θέση
Challenge Junior – 2018

Ασημίνα Νταή, Βαρβάρα Τσεκούρα, Παναγιώτης Διαμαντής

3η θέση
Debate Junior – 2018

Αντωνία – Ίρις Καλκατζάκου, Έλενα Μαραντίδη, Ηλέκτρα – Ελένη Οικονόμου

3η θέση
Debate Senior – 2018

Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Μαρία – Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

3η θέση
Overall Student Senior – 2018

Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

3η θέση
Challenge Subject Senior – 2018

Ελεάνα – Ραφαηλία Γώγου

5η θέση
Overall Champion Senior – 2018

Γιώργος Ευσταθόπουλος – Μπουτζούνης, Ελεάνα – Ραφαηλία Γώγου, Μαρίτα Ζαφειροπούλου

1η θέση
Top Debate Senior Division - 2017

Φαίη Αναγνωστοπούλου, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Δέσποινα Ζαχαροπούλου

1η θέση
Top Debate Senior Division - 2017

Φαίη Αναγνωστοπούλου, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Δέσποινα Ζαχαροπούλου

1η θέση
Top Writing Teams Junior Division - 2017

Χριστόφορος Δάβρης, Χάρης Ιωάννου, Μαρέβη Κανελλοπούλου

1η θέση
Top Challenge Teams Junior Division -2017

Χριστόφορος Δάβρης, Χάρης Ιωάννου, Μαρέβη Κανελλοπούλου

1η θέση
Champion Scholar Junior -2017

Χάρης Ιωάννου

2η θέση
Top Debate Team Junior Division - 2017

Χριστόφορος Δάβρης, Χάρης Ιωάννου, Μαρέβη Κανελλοπούλου

3η θέση
Top Debate Team 2016

Αριάδνη Κουβάτσου, Λένια Κρίκη, Χαριτίνη Ντίνη

3η θέση
Top Writing Teams Senior Division - 2017

Φαίη Αναγνωστοπούλου, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Δέσποινα Ζαχαροπούλου

3η θέση
Champion Scholar Senior - 2017

Κωνσταντίνος Τσαγκάρης

3η θέση
Scholars Bowl Team Junior Division - 2017

Χριστόφορος Δάβρης, Χάρης Ιωάννου, Μαρέβη Κανελλοπούλου

5η θέση
Champion Scholar’s Senior - 2019

Ιωάννης Ιωάννου

5η θέση
Champion Scholar Junior - 2017

Χριστόφορος Δάβρης

Κύπελλο
Asimov Award - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

Gold Medal
School Top Scholar Junior - 2019

Ιωάννης Ιωάννου

Gold Medal
School Top Scholar Senior - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

Gold Medal
School Top Scholar Senior - 2019

Ιωάννης Ιωάννο

Gold Medal
Special area & Literature - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

Gold Medal
Arts - 2019

Γώγου Ελεάννα – Ραφαηλία

Gold Medal
Art, History, Literature, Science & Special Area Senior - 2019

Βαρβάρα Τσεκούρα

Gold Medal
Social Studies & Special Area Senior - 2019

Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

Gold Medal
Social Studies Senior - 2019

Γώγου Ελεάννα – Ραφαηλία

Gold Medal
Special Area Junior - 2019

Ιωάννης Ιωάννου

A.C.G. M.U.N.

2022
Διακρίσεις

Student Officers: Παναγιώτης Διαμαντής, Ιωάννης Ιωάννου, Διονύσης Πρίφτης, Ελεάννα Χαλαράκη

Honorable Mention: Γεωργία Αναγνωστοπούλου, Μαρία Αρτοπούλου, Σ.Δ.

Συμμετοχές: 

Αλεξία Αλιφραγκή, Κωνσταντής Αναγνώστου, Γεωργία Αναγνωστοπούλου, Μαρία Αρτοπούλου, Σ. Δ., Νικόλας Κλάδης, Φροσύνα Λοβέρδου, Μαντιάνα Παυλίδη, Όλγα Σταυρουλάκη.

2022
Διακρίσεις

Best Delegate: Αλεξία Αλιφραγκή

Honorable Mention: Νίκος Κλάδης

Συμμετοχές: Σ.Δ., Νίκη Δανιήλ, Στέλιος Δεριζιώτης, Ίρις Κωνσταντινίδη, Φροσύνα Λοβέρδου, Μαντιάνα Παυλίδη, Σταμάτης Τάραμας, Κατερίνα Χαλμπέ

2021
Διακρίσεις

Best Advocate: Ιωάννης Ιωάννου

Best Delegate: Μαρία – Άρτεμις Παυλάκη

Εύφημος Μνεία: Γεωργία Αναγνωστοπούλου

Συμμετοχές: Γεωργία Αναγνωστοπούλου (α’ Γυμνασίου), Μαρία-Άρτεμις Παυλίδη, Κωνσταντίνος Αναγνώστου, Αγάπη Γεράκη, Αικατερίνη Χαλμπέ, Ευφροσύνη Χαλμπέ, Σταμάτιος Τάραμας (β’ Γυμνασίου), Ιωάννης Ιωάννου, Διονύσιος Πρίφτης, Ανδρέας Ζωγράφος, Αριάδνη-Ειρήνη Τριανταφύλλου, Ελένη-Άννα Χαλαράκη (γ’ Γυμνασίου), Ρέα Παπαζήσση (Α’ Λυκείου), Παναγιώτης Διαμαντής (Β΄ Λυκείου – GCE), Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου (Γ’ Λυκείου-GCE)

2019
Διακρίσεις

‘’Best Delegate’’: Δημήτριος Κατσαούνος

‘’Best Advocate”: Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

‘’Co-Chair’’: Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

‘’Registrar’’: Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

‘’Main Submitter’’: Αγγελική Βυτόγιαννη

‘’Advocates’’: Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου, Ελεάννα Ραφαηλία Γώγου (επικράτηση στην προσομοίωση του Διεθνούς Δικαστηρίου του Ο.Η.Ε.)

Συμμετοχές: Νικόλαος Βυτόγιαννης, Ιωάννης Ιωάννου, Διονύσιος Πρίφτης, Μιχαήλ Χατζησταμάτης, Ανδρέας Ζωγράφος (α’ Γυμνασίου), Παναγιώτης Διαμαντής (γ’ Γυμνασίου), Δημήτριος Κατσαούνος, Παναγιώτα Καψάλη, Μαρία-Άννα Νίνου, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Πέτρος Κοτζαναστάσης, Αλεξάνδρα Ζουρδούμη, Μάρθα Πίσχου, Ειρήνη Κορμά, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Γεώργιος Ευσταθόπουλος-Μπουτζούνης, Στυλιανή Εξαρχέα, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου, Χριστόφορος Δάβρης, Δημήτριος Κατσαούνος, Αγγελική Βυτόγιαννη (Α’ Λυκείου), Ιωάννης Αγγέλικας, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου, Ελένη Χριστοφιλέα, Χρυσάνθη Τζανέτου (Β’ Λυκείου)

2019
Judges

Παναγιώτης Διαμαντής

Χριστόφορος Δάβρης

Στυλιανή Εξαρχέα

Ιωάννης Αγγέλικας

Χρυσάνθη Τζανέτου

2016
Best Judge

Αριάδνη Κουβάτσου

Συμμετοχές: Γιάννης Ζέρβας, Παναγιώτα Καψάλη, Φώτης Καπότος, Φαίη Αναγνωστοπούλου (γ’ Γυμνασίου), Πέτρος Παπαδρακάκης, Μελίνα Χατζηλάκου, Αριστείδης Αγγελόπουλος, Εύα Κουντούρη (Α’ Λυκείου), Δήμητρα Αδαμοπούλου, Νίκη Γεωργιλάκη, Γιάννης Τιμοθεάτος, Λένια Κρίκη, Αριάδνη Κουβάτσου, Μαρία Ματθαιακάκη-Παναγιωτάκη, Έρρικα Μονιού, Εύη Νάνη (Β’ Λυκείου)

2019
Συμμετοχές

Δημήτρης Κατσαούνος, Μιχαήλ Χατζησταμάτης, Παναγιώτα Καψάλη, Ανδρέας Ζωγράφος, Ιώαννης Ιωάννου, Μαρία-Άννα Νίνου, Αγγελική Βυτόγιαννη, Γεώργιος Ευσατθόπουλος-Μπουτζούνης, Μάρθα Πίσχου, Ειρήνη Κορμά, Αλεξάνδρα Ζουρδούμη, Διονύσης Πρίφτης, Νικόλαος Βυτόγιαννης, Πέτρος Κοτζαναστάσης, Ελένη Χριστοφιλέα, Χάρης-Ιωάννης Ιωάννου, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Παναγιώτης Διαμαντής, Χριστόφορος Δάβρης, Στυλιανή Εξαρχέα, Χρυσάνθη Τζανέτου, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

2017
Συμμετοχές

Παναγιώτης Διαμαντής (β’ Γυμνασίου), Μαρία-Ευριδίκη Κανελλοπούλου, Στυλιανή Εξαρχέα, Απόστολος Κανέλλης, Χριστόφορος Δάβρης, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Μαριάννα Νίνου, Αφροδίτη Σταύρου, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου, Μαρία-Χριστίνα Δουρίδα, Αγγελική Βυτόγιαννη (γ’ Γυμνασίου), Παναγιώτα Καψάλη, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου, Δανάη Μπαμπαλή, Ιωάννης Αγγέλικας (Α’ Λυκείου), Δέσποινα Ζαχαροπούλου (Β’ Λυκείου)

Athens M.U.N.

2020
Συμμετοχές:

Παναγιώτης Διαμαντής, Γιάννης Αγγέλικας, Φαίη Αναγνωστοπούλου

2019
Αντιπρόεδρος της Επιτροπής Για Την Επιστήμη Και Την Τεχνολογία:

Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

2019
Συμμετοχές :

Γεώργιος Ευσταθόπουλος – Μπουτζούνης (Α’ Λυκείου), Πέτρος Κοτζαναστάσης (Α’ Λυκείου), Ελεάννα – Ραφαηλία Γώγου (Α’ Λυκείου), Αγγελική Βυτόγιαννη (Α’ Λυκείου), Θεοδώρα – Δέσποινα Σπίνου (Α’ Λυκείου), Χαρίλαος Ιωάννης – Ιωάννου (Α’ Λυκείου)

2017
Συμμετοχές :

Λένια Κρίκη (Β’ Λυκείου), Μελίνα Χατζηλάκου (Α’ Λυκείου), Ιωάννης – Μάριος Τιμοθεάτος (Β’ Λυκείου), Νίκη Γεωργιλάκη (Β’ Λυκείου), Δήμητρα Αδαμοπούλου (Β’ Λυκείου)

2017
Πρόεδρος της Επιτροπής Για Την Επιστήμη Και Την Τεχνολογία:

Έρρικα – Μαρία Μονιού (Β’ Λυκείου)

2014
Συμμετοχές :

Μαρία Ζαπάντη, Αικατερίνη Μελισσουργού, Σταυρούλα Νικολάκη, Μαρία Παναγή, Νικολέτα Παπαγεωργίου, Αυγή Σχιζά, Ρωξάνη Χλοψίδη

JMUN

2013
Συμμετοχή :

Αριάδνη – Μαρία Κουβάτσου, Κωνσταντίνος Τσαγκάρης, Αιμιλία Δαμάσκου, Μαρί Λιζ Κνούνη, Ειρήνη Κωνσταντιανού, Σοφία Λίτσου, Αντιγόνη Νιωτάκη, Χαριτίνη – Κωνσταντίνα Ντίνη, Ευφροσύνη Παπαδοπούλου, Μαρία Παπαδρακάκη, Ελένη Τσιτινίδη, Σοφία Αντωνοπούλου, Νικόλαος Γερογιάννης, Στέφανος – Χρήστος Γκίρκιζας, Γεώργιος Κανελλόπουλος, Ιωάννης Καρακάσης, Ίρις Κωνσταντοπούλου, Δημήτριος Συρίχας, Άννα Ραδίτσα

Campion Model United Nations

2022
Διακρίσεις

”Best Advocates”

Φροσύνα Λοβέδρου, Μαντιάνα Παυλίδη

”Best Delegate”

Κρίστι Ευσταθίου

Honorable Mention

Σ.Δ., Τζωρτζίνα Αναγνωστοπούλου, Μαρία Αρτοπούλου

Students Officer

Αλεξία Αλιφραγκή, Γιάννης Ιωάννου

Συμμετοχές

Λυδία Αποστολοπούλου, Θεοδώρα Γεωργαντζή, Αλίκη Καλλή, Όλγα Σταυρουλάκη

2021
Διακρίσεις

Εύφημος Μνεία

Κωνσταντής Αναγνώστου, Τζωρτζίνα Αναγνωστοπούλου, Μαρία Αρτοπούλου, Ασημίνα Νταή

2020
Διακρίσεις

Εύφημος Μνεία

Ηλίας Μαρκόπουλος

“Best Delegate”

Ευφροσύνη Λοβέρδου

“Best Judge”

Ελένη-Άννα Χαλαράκη

Πρόεδρος του Διεθνούς Δικαστηρίου του Ο.Η.Ε.

Παναγιώτης Διαμαντής

Πρόεδρος της Γενικής Συνέλευσης του Ο.Η.Ε.

Χάρης Ιωάννου

Συμμετοχές: Τζωρτζίνα Αναγνωστοπούλου, Κατερίνα Χαλμπέ, Ευφροσύνη Λοβέρδου, Ιωάννης Ιωάννου, Ελένη-Άννα Χαλαράκη, Ρέα Παπαζήση, Ηλίας Μαρκόπουλος, Παναγιώτης Διαμαντής, Χάρης Ιωάννου

2019
Διακρίσεις

Εύφημος Μνεία

Παναγιώτης Διαμαντής

‘’Best Delegate’’

Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

‘’Registrar’’

Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

Συμμετοχές: Γεώργιος Μουσελάς, Παναγιώτης Διαμαντής (γ’ Γυμνασίου), Απόστολος Κανέλλης, Γεώργιος Ευσταθόπουλος-Μπουτζούνης, Παναγιώτα Καψάλη, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Στυλιανή Εξαρχέα, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Αγγελική Βυτόγιαννη, Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου (Α’ Λυκείου), Έλενα Χριστοφιλέα, Ιωάννης Αγγέλικας, Χρυσάνθη Τζανέτου, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Β’ Λυκείου)

2018
Διακρίσεις

Εύφημος Μνεία

Παναγιώτης Διαμαντής

‘’Best Delegate’’

Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

‘’Registrar’’

Ευπραξία Αναγνωστοπούλου

Συμμετοχές: Γεώργιος Μουσελάς, Παναγιώτης Διαμαντής (γ’ Γυμνασίου), Απόστολος Κανέλλης, Γεώργιος Ευσταθόπουλος-Μπουτζούνης, Παναγιώτα Καψάλη, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Στυλιανή Εξαρχέα, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Αγγελική Βυτόγιαννη, Χριστόφορος Δάβρης, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου (Α’ Λυκείου), Έλενα Χριστοφιλέα, Ιωάννης Αγγέλικας, Χρυσάνθη Τζανέτου, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Β’ Λυκείου)

2017
«Best Chair»

Χρήστος Αντωνόπουλος

2017
‘’Deputy President’’

Χρήστος Αντωνόπουλος

Συμμετοχές: Βαρβάρα Τσεκούρα, Παναγιώτης Διαμαντής, Ασημίνα Νταή (β’ Γυμνασίου), Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Απόστολος Κανέλλης, Στυλιανή Εξαρχέα (γ’ Γυμνασίου), Χρήστος Αντωνόπουλος, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Α’ Λυκείου)

2015
«Best Delegate»

Αριάδνη Κουβάτσου

2016
Συμμετοχές

Στέλλα Εξαρχέα, Απόστολος Κανέλλης (β΄ Γυμνασίου), Φαίη Αναγνωστοπούλου, Χρήστος Αντωνόπουλος, Φώτης Καπότος, Ανθή Κασσαβέτη, Βασίλης Κυριάκογλου, Κυριάκος Νικολαΐδης (γ’ Γυμνασίου)

CGS M.U.N

2021

”Chair”: Παναγιώτης Διαμαντής

”Deputy – President”: Ιωάννης Ιωάννου

”Εύφημος Μνεία”: Μαντιάννα Παυλίδη

Συμμετοχές: Θεοδώρα Γεωργαντζή, Αλίκη Καλλή, Μαρίτα Σταυράκη, Μαντιάννα Παυλίδη, Αλεξία Αλιφραγκή, Ίρις Κωνσταντινίδη, Ιωάννου Ιωάννης, Νίκος Κλάδης, Παναγιώτης Διαμαντής

 

2020

Εύφημος Μνεία: Γεωργία Αναγνωστοπούλου, Ευφροσύνη Λοβέρδου, Κατερίνα Χαλμπέ, Γιάννης Ιωάννου

”Best Delegate”: Ελένη – Άννα Χαλαράκη, Κωνσταντής Αναγνώστου

”Judge”: Γιάννης Ιωάννου

”Deputy – President”: Παναγιώτης Διαμαντής

”President”: Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου

Συμμετοχές: Μαρία – Άρτεμις Παυλίδη, Ανδρέας Ζωγράφος, Αγάπη Γεράκη

2019

‘’Deputy President’’: Αγγελική Βυτόγιαννη – Ιωάννης Αγγέλικας

‘’Judge’’: Παναγιώτης Διαμαντής

2018

‘’Best Delegate’’: Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου

‘’Best Advocate’’: Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου

‘’Co-Head’’: Αγγελική Βυτόγιαννη

‘’Advocates’’: Ευπραξία Αναγνωστοπούλου, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου (επικράτηση στην προσομοίωση δίκης της Επιτροπής του Διεθνούς Δικαστηρίου του Ο.Η.Ε.)

Συμμετοχές: Νικόλαος Βυτόγιαννης, Ιωάννης Ιωάννου, Θεοδώρα Πολιτάκου (α’ Γυμνασίου), Παναγιώτης Διαμαντής, Έλενα Μαραντίδη, Βαρβάρα Τσεκούρα (γ΄ Γυμνασίου), Κυριάκος Γλύκος, Μαρία-Άννα Νίνου, Δημήτριος Κατσαούνος, Μαρία-Ευρυδίκη Κανελλοπούλου, Αλεξάνδρα Ζουρδούμη, Μάρθα Πίσχου, Γεώργιος Ευσταθόπουλος – Μπουτζούνης, Θεοδώρα – Δέσποινα Σπίνου, Χαρίλαος – Ιωάννης Ιωάννου, Χριστόφορος Δάβρης (Α’ Λυκείου), Ιωάννης Αγγέλικας, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου (Β’ Λυκείου)

2017

Συμμετοχές: Γεώργιος Μουσελάς, Αιμιλία Λυμπεράκη (β’ Γυμνασίου), Αργυρώ Κυπαρίσση, Μαρία-Ευριδίκη Κανελλοπούλου, Ελεάννα-Ραφαηλία Γώγου, Αφροδίτη Σταύρου, Χριστόφορος Δάβρης, Απόστολος Κανέλλης, Μαρία Κωστοπούλου, Χαρίλαος-Ιωάννης Ιωάννου, Μαρία-Χριστίνα Δουρίδα, Στυλιανή Εξαρχέα, Μαρία-Άννα Νίνου (γ’ Γυμνασίου), Παναγιώτα Καψάλη, Ευπραξία Αναγνωστοπούλου, Χρήστος Αντωνόπουλος (Α’ Λυκείου)

2016

Συμμετοχές: Φαίη Αναγνωστοπούλου, Χρήστος Αντωνόπουλος, Κίρα Τσακνάκη, Φώτης Καπότος (γ’ Γυμνασίου), Πέτρος Παπαδρακάκης, Αριστείδης Αγγελόπουλος, Μελίνα Χατζηλάκου, Δημήτρης Μακρής (Α’ Λυκείου), Έρρικα Μονιού, Γιώργος Γώγος, Γιάννης Τιμοθεάτος, Λουλουδένια Κρίκη (Β’ Λυκείου).

European Youth Parliament

2015
Συμμετοχή :

Ρωξάνη – Ελένη Χλοψίδη (Β’ Λυκείου)

2014
Συμμετοχή :

Μαρία Ζαπάντη, Ρωξάνη – Ελένη Χλοψίδη (Α’ Λυκείου)

Εθνική Σύνοδος του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου Νέων

2020
41η ΕΚΝΕ

Συμμετοχές: Ηλίας – Ρωμανός Μαρκόπουλος, Ρέα Παπαζήση

P.S. M.U.N.

2023
Διακρίσεις

Γραμματέας του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου: Μαντιάνα Παυλίδη

Best Delegate: Σ.Δ., Κρίστη Ευσταθίου

Εύφημος Μνεία: Φροσύνα Λοβέρδου

 

 

 

2022
Distinguished Delegate

Μαρία Αρτοπούλου (β’ Γυμνασίου)

 

 

 

2021
Διακρίσεις

Δικαστής Διεθνούς Δικαστηρίου Ο.Η.Ε.:  Αικατερίνη Χαλμπέ, Διονύσιος Πρίφτης

Εύφημος Μνεία: Χριστίνα Ευσταθίου

 

 

ME M.U.N.

2022
Διακρίσεις

Chair of the Human Rights Council – Ελεάννα Χαλαράκη (Α’ Λυκείου)

Delegate – Νίκος Βυτόγιαννης (Α’ Λυκείου)

Return to top of page