H Μαθητική Επιχείρηση του Σχολείου FoodFace 3D Virtual Business στη Μαθητική Εμπορική Έκθεση Αθήνας 2023

Το δικό της δυναμικό παρών έδωσε η Μαθητική Επιχείρηση του Σχολείου μας FoodFace 3D Virtual Business στη Μαθητική Εμπορική Έκθεση της Αθήνας που διοργανώθηκε στο πλαίσιο του Διαγωνισμού «Καλύτερη Εικονική Επιχείρηση» από το Junior Achievement Greece.

Την Παρασκευή 17 Μαρτίου 2023 στο The Mall Athens οι μαθητές και οι μαθήτριες του Σχολείου μας που αποτελούν τα μέλη της FoodFace 3D, παρουσίασαν στην Κριτική Επιτροπή του Διαγωνισμού την επιχειρηματική τους πρόταση και διακρίθηκαν για τη δημιουργικότητά τους και την καινοτομία τους.

Η εταιρεία FoodFace 3D παρακολουθώντας τη μεταστροφή της παγκόσμιας αγοράς όλο και περισσότερο σε προϊόντα παραγόμενα σε 3d printers, αποσκοπεί να φέρει στον ελληνικό επιχειρηματικό κόσμο λύσεις, οι οποίες θα ανταποκρίνονται στις ανάγκες του πελατειακού της κοινού με υψηλά επίπεδα ποιότητας και χαμηλού κόστους παραγωγής και να αγγίξει τον κλάδο των μικρομεσαίων επιχειρήσεων εστίασης στην Ελλάδα.

Παρόλο που το μήνυμα της εταιρείας παραμένει πάντα «Οι λύσεις μας, όσες και η φαντασία των καταναλωτών μας», η εταιρεία έχει ήδη προχωρήσει στην παραγωγή και προώθηση αναλώσιμων και ανταλλακτικών τα οποία προωθούν τις πωλήσεις των πελατών μέσω 3d art designs και υποστηρίζουν την εύρυθμη λειτουργία των επιχειρήσεών τους.

Τα μέλη της FoodFace 3D είναι οι μαθητές και οι μαθήτριες: Αριάννα Γούνναρη, Ειρήνη Χριστοφιλέα, Ιωάννης Νταής, Δημήτρης Ζαφειράκης, Νικολέτα Σιδηροπούλου και Ανδρέας Μέγγος.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τη συμμετοχή τους καθώς και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που ανέλαβε την προετοιμασία τους.