9η θέση και Βραβείο για τον μαθητή της γ΄ Γυμνασίου Λάμπρο Ιακωβάκη στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης»

Την 9η θέση και το Β΄ Βραβείο κατέκτησε ο μαθητής της γ΄ Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Λάμπρος Ιακωβάκης στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 και διοργανώθηκε από την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία.

Ο μαθητής του Σχολείου μας θα συμμετάσχει στον Εθνικό Προκριματικό Διαγωνισμό που οδηγεί στην Εθνική Ομάδα Μαθηματικών, η οποία θα εκπροσωπήσει τη χώρα μας σε μεγάλους διεθνείς μαθηματικούς διαγωνισμούς.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που εκπροσώπησαν επάξια το Σχολείο μας στην 41η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα.

Θερμά συγχαρητήρια στον Λάμπρο για τη διάκρισή του καθώς και στους καθηγητές Μαθηματικών, αλλά και την απόφοιτο του Σχολείου μας Μαριλένα Νικολάου που συντέλεσαν στην επιτυχημένη προετοιμασία του.