5 Ομάδες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στα Ημιτελικά του Διαγωνισμού Young Business Talents

Μετά την περσινή 1η θέση που κατέλαβε η Μαθητική Ομάδα SUNSET της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης ανάμεσα σε 700 ομάδες, τη φετινή χρονιά οι μαθητικές ομάδες του Σχολείου μας:

MPAMFC με τους μαθητές από τη Β΄ Λυκείου Κωνσταντίνο – Γεώργιο Ζαχαρόπουλο, Αθανάσιο Κάτσικα, Ιωάννη Νταή,

SUNRISE με τους μαθητές και τη μαθήτρια από τη Β΄ Λυκείου Νικόλαο Ζύμνη, Σπύρο Οικονομόπουλο, Θοδωρή Μπεσίρη, Κατερίνα Χαλμπέ,

TYCOONS με τους μαθητές από τη Β΄ Λυκείου Ευάγγελο Δασκαλόπουλο, Οδυσσέα Κεσεντέ, Χρήστο Πουλίτση,

MOONLIGHT με τους μαθητές από την Α΄ Λυκείου Συμεών Βελεχέρη, Γιώργο Βασιλακάκη, Χριστόφορο Σουρβίνο, Παναγιώτη Πετρίδη,

ΜΑΚ με τις μαθήτριες από την Α΄ Λυκείου Σωτηρία Τσάτσου, Α.Σ., Χριστίνα Ευσταθίου, Μαρία Σταυράκη

ξεκινώντας από τον Νοέμβριο του 2023 καταστρώνουν επιχειρηματικά σχέδια κάθε εβδομάδα και διοικούν την επιχείρησή τους αποτελεσματικά επιδιώκοντας κερδοφορία. Μέσω ενός προσομοιωτή καλούνται να πάρουν επιχειρηματικές αποφάσεις κατανοώντας βιωματικά πώς διοικείται και πορεύεται μια επιχείρηση.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στο διαγωνιστικό μέρος επιδιώκοντας ως Σχολείο τη δυνατή παρουσία των Μαθητικών Ομάδων μας στον Τελικό του Διαγωνισμού που θα διεξαχθεί στις 22 Μαρτίου 2024 στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας παρουσία του Υπουργού Παιδείας και άλλων φορέων.