4 Χρυσά, 2 Αργυρά και 3 Χάλκινα Μετάλλια στο 3ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι του Δήμου Κηφισιάς

Με σπουδαίες επιτυχίες για τους μαθητές του Σχολείου μας ολοκληρώθηκε το 3ο Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι του Δήμου Κηφισιάς, που πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 13 Μαΐου.

Στην κατηγορία του Νηπιαγωγείου, ο μαθητής μας Ευστάθιος Μπαρτσώτας κατατάχθηκε 1ος και του απονεμήθηκε Χρυσό Κύπελλο.

Χρυσό Κύπελλο απονεμήθηκε και στη μαθήτρια του Νηπίου Ηλιάνα Παναγή, που κατατάχθηκε 5η στη γενική κατάταξη.

Τη 2η θέση κατέκτησε ο μαθητής του Νηπιαγωγείου Κωνσταντίνος Τσαραπάτσανης-Κοπανάς στον οποίο απονεμήθηκε το Αργυρό Μετάλλιο, ενώ το Χάλκινο Μετάλλιο και την 3η θέση κατέλαβε ο μαθητής του Νηπιαγωγείου Χρήστος Κλαμπατσέας.

Η μαθήτρια του Νηπιαγωγείου Ελένη Μαλίσοβα κατέκτησε την 3η θέση και το Χάλκινο Μετάλλιο και κατατάχθηκε στη 19η θέση στη γενική κατάταξη.

Από την Α’ Δημοτικού την  3η θέση κατέλαβε ο μαθητής μας Ιωάννης Τουνάλι στον οποίο απονεμήθηκε το Χάλκινο Μετάλλιο.

Από την Β’ Δημοτικού την 1η θέση και το Χρυσό Κύπελλο κατέλαβε ο μαθητής Ιωάννης Ζαγορίσιος, ενώ τη 2η θέση και το Αργυρό Μετάλλιο κατέλαβε ο μαθητής Μιχαήλ Περιμένης.

Στην κατηγορία του Γυμνασίου ο μαθητής του Σχολείου Κωνσταντίνος Κούρτας αναδείχτηκε στην 1η θέση και του απονεμήθηκε το Χρυσό Κύπελλο!

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις επιτυχίες τους, καθώς και στους Προπονητές τους για την άρτια προετοιμασία τους.