4η θέση στο 20ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών/Μαθητριών και εξαίρετες συμμετοχές στο 4ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών/Μαθητριών

Στην εξαιρετική 4η θέση κατατάχθηκε η ομάδα του Γυμνασίου του Σχολείου μας στο πλαίσιο της συμμετοχής της στο 20ο Πανελλήνιο Ομαδικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών/Μαθητριών που πραγματοποιήθηκε από τις 28 έως τις 30 Απριλίου 2023 στο ΣΕΦ. Στην ομάδα του Σχολείου μας συμμετείχαν ο Βασίλης Αποστολόπουλος, ο Γιάννης Ζαγορίσιος με απόδοση 6/7, ο Λάμπρος Ιακωβάκης, η Αικατερίνη – Ουρανία Αποστολοπούλου και η Αλεξάνδρα Αντωνάκου.

Στο 4ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών/Μαθητριών ο μαθητής Βασίλης Αποστολόπουλος κατατάχθηκε στη 13η θέση ανάμεσα σε 74 συμμετέχοντες και ο μαθητής Λάμπρος Ιακωβάκης στην 28η θέση ανάμεσα σε 74 συμμετέχοντες.

Την προετοιμασία των μαθητών και των μαθητριών ανέλαβαν οι προπονητές Σκάκι του Σχολείου μας κύριος Κωνσταντίνος Σουλτάτης και κύριος Γιώργος Δέτσης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την αξιέπαινη συμμετοχή τους.