4η θέση και Εξαιρετικές συμμετοχές μαθητών μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Ρομποτικής «Ο Θούριος του Ρήγα και τα Βαλκάνια»

Εξαιρετικές ήταν οι συμμετοχές μαθητών και μαθητριών από το Γυμνάσιο του Σχολείου μας στον Τελικό της Regular Κατηγορίας «Ο Θούριος του Ρήγα και τα Βαλκάνια» του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής, που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 28 Ιουνίου 2021 στις εγκαταστάσεις του ΟΤΕ Academy.

Σε σύνολο 50 ομάδων που συμμετείχαν στον Διαγωνισμό η Μαθητική Ομάδα Minders Junior 2, με τους μαθητές Λαμπρόπουλο Κωνσταντή και Κωνσταντίνο Τσαπατώρη, κατέκτησε την 4η θέση.

Στη 10η θέση κατατάχθηκε η Μαθητική Ομάδα Minders Junior 1 αποτελούμενη από τους μαθητές Οδυσσέα Κεσεντέ και Χρήστο Πίγκο.

Στη 13η θέση κατατάχθηκε η Ομάδα Minders Junior 3 των μαθητών Ευάγγελου Δασκαλόπουλου, Αλεξάνδρα Κικίλια, Σωτηρία Τσάτσου.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριες για τη συμμετοχή τους και τις επιδόσεις τους στον Διαγωνισμό, καθώς και στους Προπονητές Ρομποτικής κύριο Δημήτρη Μωραϊτη, κυρία Σίσσυ Σπανοπούλου και στην Επιστημονική Συνεργάτη κυρία Παναγιώτα Τριανταφύλλου που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.