3ο τεύχος του Περιοδικού του Ομίλου Δημοσιογραφίας Γυμνασίου

Με μεγάλη χαρά σας παρουσιάζουμε το 3ο τεύχος του Περιοδικού του Ομίλου Δημοσιογραφίας Γυμνασίου.
Κάθε χρόνο το περιοδικό του Ομίλου Δημοσιογραφίας – που το συγγράφουν οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετέχουν σε αυτόν -, πωλείται κατά τη διάρκεια του ”Open Weekend”, και τα έσοδα που συγκεντρώνονται χρησιμοποιούνται για την ενίσχυση του σκοπού που υποστηρίζεται από το Φιλανθρωπικό Χριστουγεννιάτικο Bazaar.
Τη φετινή χρονιά λόγω των πρωτόγνωρων συνθηκών που βιώνουμε σε παγκόσμιο επίπεδο το Περιοδικό των μαθητών και των μαθητριών του Ομίλου Δημοσιογραφίας Γυμνασίου θα διατεθεί σε ψηφιακή μορφή.
Σε αυτό το τεύχος οι μαθητές μας επέλεξαν να ασχοληθούν με ένα θέμα διαχρονικά επίκαιρο και σημαντικό, αυτό του περιβάλλοντος.
Στο παρόν τεύχος θα έχετε την ευκαιρία να διαβάσετε πληθώρα άρθρων που σχετίζονται με την προστασία του περιβάλλοντος, τη στάση μας απέναντι στα ζώα αλλά και σε οδηγίες κατά τη διάρκεια καταστάσεων έκτακτης ανάγκης.
Σας ευχόμαστε Καλή Ανάγνωση!

Μπορείτε να κατεβάσετε το τεύχος κάνοντας click εδώ.