3ο Βραβείο και 6ος Έπαινος για μαθητές μας στον 28ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής

Σπουδαίες ήταν οι διακρίσεις μαθητών από το Λύκειο του Σχολείου μας στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στον 28ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Αστρονομίας και Διαστημικής.

Ο μαθητής Ορέστης Ζηκούλης κατέκτησε το 3ο Βραβείο και θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη 16η Διεθνή Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής που θα πραγματοποιηθεί στο Χορτσόφ της Πολωνίας, από τις 10 έως τις 20 Αυγούστου 2023.

Ο μαθητής Αλέξανδρος Ηλιάδης κατέκτησε τον 6ο Έπαινο και θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στη 2η Διεθνή Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής Νέων, που θα διοργανωθεί στο Βόλο, από τις 24 έως τις 30 Σεπτεμβρίου 2023.

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές μας για τις σημαντικές διακρίσεις τους καθώς και στους καθηγητές κύριο Αθανάσιο Τασούλα, κύριο Γιώργο Παπαδόπουλο και κύριο Δημήτρη Παπαδόπουλο που συντέλεσαν με την υποστήριξή τους, στα εξαιρετικά αποτελέσματα.

Ευχόμαστε επιτυχία στη 16η Διεθνή Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής και στη 2η Διεθνή Ολυμπιάδα Αστρονομίας – Αστροφυσικής Νέων.