3η και 4η θέση στην Κατηγορία ‘’Regular’’ και 6η θέση στην Κατηγορία ‘’Beginners στον Τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή των Μαθητικών Ομάδων Ρομποτικής του Σχολείου μας στην Τελική Φάση του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής WRO Hellas που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 28 Μαΐου 2022 στο Εθνικό Ολυμπιακό Κέντρο.

Στην Κατηγορία ‘’Regular’’ η Μαθητική Ομάδα ‘’Minders Junior 1’’ με τον μαθητή Λάμπρο Ιακωβάκη και τις μαθήτριες Αλεξάνδρα Κικίλια και Σωτηρία Τσάτσου κατέκτησε την 3η θέση.

Στην ίδια Κατηγορία η Μαθητική Ομάδα ‘’Minders Junior 2’’ με τους μαθητές Κωνσταντίνο Αλεξόπουλο, Κωνσταντή Λαμπρόπουλο και Κωνσταντίνο Τσαπατσάρη κατέλαβε την 4η θέση.

Στην 6η θέση σε σύνολο 25 συμμετοχών που διαγωνίζονταν στην Κατηγορία ‘’Beginners’’, διακρίθηκε η Μαθητική Ομάδα ‘’Minders Junior 3’’ με τους μαθητές Αλέξανδρο Βούζα, Φαίδων Δασκαλόπουλο και Γιώργο Κούρτα.

Συγχαρητήρια σε όλες τις Μαθητικές Ομάδες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις εξαιρετικές θέσεις που κατέλαβαν.

Συγχαρητήρια και στην Επιστημονική Συνεργάτη και καθηγήτρια Ρομποτικής κυρία Γιώτα Τριανταφύλλου που συντέλεσε στην άρτια προετοιμασία των μαθητών.