3η θέση στο Πρωτάθλημα Τέννις Α.Σ.Ι.Σ. Λυκείου

Την 3η θέση στο Πρωτάθλημα Τέννις Α.Σ.Ι.Σ. Λυκείου κατέκτησε ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Στέφανος Εσκίογλου, φτάνοντας στον ημιτελικό της διοργάνωσης. Το πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 19 και 20 Μαρτίου 2016 στις εγκαταστάσεις της Fernandez Tennis Academy, στο Πικέρμι.

Στο Πρωτάθλημα Τέννις Α.Σ.Ι.Σ. Γυμνασίου, επίσης, που πραγματοποιήθηκε το ίδιο διήμερο, πολύ καλή κατάταξη επέτυχαν οι μαθητές της β΄ Γυμνασίου Ρόζα Λέκα και Κωνσταντίνος Αγγούρης, φτάνοντας στους 16 καλύτερους του τουρνουά.

Το Σχολείο μας, επίσης, εκπροσώπησαν με πολύ αξιόλογη παρουσία, δεδομένου του υψηλού επιπέδου των συμμετεχόντων, οι μαθήτριες της α΄ Γυμνασίου Μαρέβη Κανελλοπούλου, Μαρία-Χριστίνα Δουρίδα και Μαριάννα Νίνου, οι μαθητές της β΄ Γυμνασίου Χρήστος Αντωνόπουλος, Αντώνης Λέκας και Φώτης Καπότος και η μαθήτρια της Α΄ Λυκείου Εβελίνα Μαμάη.

Προπονήτριες των μαθητών ήταν οι καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής κυρία Καλλιόπη Δημάκη και κυρία Ντανιέλα Τομοβα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την συμμετοχή τους και την προσπάθεια που κατέβαλαν.