3η θέση και Χάλκινο Μετάλλιο για τον μαθητή της Α’ Λυκείου Ιάσονα Βαλιάδη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Laser 4.7

Την 3η θέση και το Χάλκινο Μετάλλιο κατέκτησε ο μαθητής της Α’ Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης Ιάσονας Βαλιάδης στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοΐας Laser 4.7 που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη από την Παρασκευή 16 Οκτωβρίου έως και την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2020.

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα έλαβαν μέρος περίπου 150 αθλητές από ολόκληρη την Ελλάδα και συγκεκριμένα 91 αγόρια και 60 κορίτσια.

Η διοργάνωση που αποτελεί το 2ο μεγαλύτερο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της ΕΙΟ κατηγορίας Laser 4.7 πραγματοποιήθηκε με όλα τα απαραίτητα, βάσει πρωτοκόλλου μέτρα, για την πρόληψη και την αντιμετώπιση της εξάπλωσης του κορονοϊού COVID-19.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας για τη σημαντική διάκρισή και επιτυχία του!