3η θέση και υψηλές επιδόσεις στους Αγώνες Στίβου ΑΣΙΣ

Με επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Σχολείο μας στους Αγώνες Στίβου Γυμνασίου – Λυκείου που πραγματοποιήθηκαν στις 18 Μαρτίου 2023, στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων. Η Εκπαιδευτική Αναγέννηση έλαβε μέρος στην αθλητική διοργάνωση με 8 μαθητές και μαθήτριες από το Γυμνάσιο και ένα μαθητή από το Λύκειο. Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, χάρηκαν τη συμμετοχή τους και κατάφεραν να διακριθούν σε υψηλές θέσεις, σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις.

Ο μαθητής Απόστολος Ιακωβάκης κατατάχθηκε 3ος στα 110μ. Εμπόδια μαθητών Λυκείου, με επίδοση 17΄΄.77

Η μαθήτρια Αλεξάνδρα Κικίλια κατατάχθηκε στην 6η θέση στα 80μ. μαθητριών Γυμνασίου, με χρόνο 11΄΄.05

Η μαθήτρια Καλλιρόη – Αικατερίνη Σταματοπούλου κατατάχθηκε στη 10η θέση στα 300μ. μαθητριών Γυμνασίου, με χρόνο 54΄΄.54

Ο μαθητής Παύλος Βαλιάδης – Λάσο κατατάχθηκε στη 14η θέση στα 1000μ. μαθητών Γυμνασίου, με επίδοση 3΄35’’.13

Η μαθήτρια Μαρία – Λουΐζα Κουδουνά κατατάχθηκε στη 16η θέση στο Άλμα εις Ύψος μαθητριών Γυμνασίου, με επίδοση 1.05μ.

Η μαθήτρια Σωτηρία Τσάτσου κατατάχθηκε στη 17η θέση στα 150μ. μαθητριών Γυμνασίου με επίδοση 23΄΄.64

Η μαθήτρια Αιμιλία – Στυλιανή Λαμπροπούλου κατατάχθηκε στη 19η θέση στο Άλμα εις Μήκος μαθητριών Γυμνασίου με επίδοση 3.78μ.

Ο μαθητής Γρηγόρης Μαλισόβας κατατάχθηκε στην 23η θέση στα 80μ. μαθητών Γυμνασίου με επίδοση 12΄΄.50

Η μαθήτρια Ελίζα Μιμίκου κατατάχθηκε στην 24η θέση στα 80μ. μαθητριών Γυμνασίου με επίδοση 12΄΄.43

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες του Σχολείου μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στον καθηγητή Φυσικής Αγωγής κύριο Αντώνη Αλεξίου που ήταν υπεύθυνος της συμμετοχής και συνόδεψε στη διοργάνωση.