3η θέση για την Ομάδα Πετοσφαίρισης Αγοριών Γυμνασίου στο Πρωτάθλημα ΑΣΙΣ

Ιδιαίτερα δυναμική ήταν η συμμετοχή της Ομάδας Πετοσφαίρισης Αγοριών Γυμνασίου του Σχολείου μας, στο οποίο λάμβανε μέρος για πρώτη φορά.

Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν σε δυο αγωνιστικές και η Ομάδα της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κατατάχθηκε στην 3η θέση στον Όμιλό της.

Πιο συγκεκριμένα:

1η Αγωνιστική 2/02/2019

Σχολή Μωραΐτη – Εκπαιδευτική Αναγέννηση: 2-0

Αρσάκεια – Εκπαιδευτική Αναγέννηση: 0-2

2η Αγωνιστική 16/02/2019

Τοσίτσεια – Εκπαιδευτική Αναγέννηση: 2-0

Στην Ομάδα Πετοσφαίρισης Αγοριών Γυμνασίου συμμετέχουν οι εξής μαθητές: Νίκος Χόνδρος (γ’ Γυμνασίου), Γιάννης Βασίλαινας (γ’ Γυμνασίου), Στέλιος Χατζήβεης (γ’ Γυμνασίου), Δημοσθένης Κλειδέρης (γ’ Γυμνασίου), Φίλιππος Φραγκιάς (γ’ Γυμνασίου), Γιώργος Ανυφαντής (α’ Γυμνασίου), Ηλίας Τζιώτζιος (α’ Γυμνασίου), Παντελής Παπαζήσης (α’ Γυμνασίου)

Την προπόνηση και την προετοιμασία των μαθητών ανέλαβε η Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής του Σχολείου μας κυρία Μαρία Λυκουργιώτη.

Συγχαρητήρια σε όλους για τη συμμετοχή τους.