3η θέση, Βραβείο «Καλύτερου Εκθεσιακού Περιπτέρου», Βραβείο «Καλύτερου Χαρτοφυλακίου» στον Εθνικό Τελικό F1 in Schools και εκπροσώπηση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα

Την 3η θέση στον 11ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό F1 in Schools κατέκτησε η Μαθητική Ομάδα “ENIGMA” του Σχολείου μας, συγκεντρώνοντας συνολικά 741 βαθμούς. Επιπλέον η εξαιρετική και επιτυχημένη συμμετοχή των μαθητών μας, τους εξασφάλισε το Βραβείο «Καλύτερου Χαρτοφυλακίου» και το Βραβείο «Καλύτερου Εκθεσιακού Περιπτέρου».

Οι παραπάνω επιτυχίες αποτελούν το χρυσό εισιτήριο για τη συμμετοχή της Μαθητικής Ομάδας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον Παγκόσμιο Τελικό F1 in Schools που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα, την άνοιξη του 2023.

Τα Μέλη της Μαθητικής Ομάδας “ENIGMA” είναι οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου Διονύσης Κανέλλης, Ξενοφών Μορώνης, Ιάσονας Βαλιάδης και η μαθήτρια της γ’ Γυμνασίου Ευαγγελία Βουρνάζου.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στους Προπονητές κύριο Δημήτρη Μωραϊτη και κύριο Γιάννη Τούντα που ανέλαβαν την επιτυχημένη προετοιμασία της Μαθητικής Ομάδας.

Ευχόμαστε επιτυχία στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα!