3η θέση στο Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.

Την 3η θέση κατέκτησε η Μαριάννα Ανυφαντή (ΣΤ΄ Δημοτικού) Πρωτάθλημα Αντισφαίρισης Δημοτικών Σχολείων ΑΣΙΣ, το οποίο πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο 21-22 Μαΐου 2016, στις εγκαταστάσεις της Fernandez Tennis Academy.

Στο πρωτάθλημα συμμετείχαμε με μια ομάδα 6 μαθητών (Χρήστος Χριστοδούλου (Ε΄ Δημοτικού), Μαριάννα Ανυφαντή, Μελιάννα Κομπατσιάρη, Απόστολος Κοντοράβδης, Νίκος Χάνδρος, Στέφανος Χαλάτσης (ΣΤ΄ Δημοτικού).

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Χρήστος Χριστοδούλου (Ε΄ Δημοτικού) πέτυχε 2 νίκες και πέρασε στους 8 καλύτερους του τουρνουά, ενώ 4 άλλοι μαθητές μας πέτυχαν από μια νίκη.

Τους μαθητές προετοίμασαν για τη συμμετοχή τους οι καθηγήτριες Φυσικής Αγωγής κυρία Καλλιόπη Δημάκη και κυρία Ντανιέλα Τόμοβα