3η θέση για μαθητή μας στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής

6 βραβεία και 11 επαίνους έλαβαν οι μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης που έλαβαν μέρος στον 27ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γενικού Λυκείου και στον 5ο Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου που πραγματοποιήθηκαν την Κυριακή, 5 Μαρτίου 2017. Μάλιστα, ο μαθητής της γ΄ Γυμνασίου Φώτης Καπότος κατέκτησε την 3η θέση στο Διαγωνισμό.

Εξαιρετικές ήταν και οι επιδόσεις των υπολοίπων μαθητών μας που διακρίθηκαν. Πιο συγκεκριμένα,

Βραβείο έλαβαν

η μαθήτρια της α΄ Γυμνασίου Βαρβάρα Τσεκούρα (6η θέση)

η μαθήτρια της γ΄ Γυμνασίου Ανθή Κασσαβέτη (8η θέση)

η μαθήτρια της β΄ Γυμνασίου Μαρία-Νίκη Ζωγράφου (13η θέση)

ο μαθητής της α΄ Γυμνασίου Γεώργιος-Χρήστος Μουσελάς (19η θέση)

η μαθήτρια της γ΄ Γυμνασίου Ρόζα-Κωνσταντίνα Λέκα (33η θέση)

ο μαθητής της β΄ Γυμνασίου Απόστολος Κανέλλης (36η θέση)

Έπαινο έλαβαν:

Ο μαθητής της α΄ Γυμνασίου Γεώργιος Παπαδόπουλος (66η θέση)

Οι μαθητές της β΄ Γυμνασίου Γεώργιος Ευσταθόπουλος (15η θέση) και Ιωάννης Σταματόπουλος (55η θέση)

Οι μαθητές της γ΄ Γυμνασίου Χρήστος Αντωνόπουλος (39η θέση), Αναστάσιος Λιανός (46η θέση), Ανάγνου Λεωνίδας-Φίλιππος (55η θέση), Μυρσίνη Μακρή (69η θέση), Άγγελος Κληρονόμος (71η θέση) και Μαρία Κυρμπιζάκη (75η θέση)

και ο μαθητής της Β΄ Λυκείου Σταύρος Τζίκας (67η θέση).

Η προετοιμασία των μαθητών έγινε από τους καθηγητές Φυσικής Σταμάτη Παπουτσή, Αντώνη Ασημομύτη, Κωνσταντίνο Τσιγαρίδη και Νάσο Δουρίδα.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τις εξαιρετικές τους επιδόσεις στο Διαγωνισμό που δικαίωσαν τη συστηματική τους μελέτη στο μάθημα της Φυσικής.