2 Χάλκινα Μετάλλια για τον μαθητή της ΣΤ΄ Δημοτικού Αλέξανδρο Παρσαλίδη

Εξαιρετικές είναι οι διακρίσεις που σημείωσε σε σημαντικές αθλητικές διοργανώσεις στο TAE KWON DO ο μαθητής της ΣΤ΄ Δημοτικού Αλέξανδρος Παρσαλίδης.

Στο Διεθνές Τουρνουά ‘’Dracula Open 2023’’ που διεξήχθη στην πρωτεύουσα της Ρουμανίας, στο Βουκουρέστι από τις 28 έως τις 29 Οκτωβρίου 2023, ο Αλέξανδρος εκπροσωπώντας τον Σύλλογο «Αίαντα Πεύκης» αγωνίστηκε στην κατηγορία -33 κιλά παμπαίδων και κατέκτησε το Χάλκινο Μετάλλιο.

Την 3η θέση και το Χάλκινο Μετάλλιο – χάνοντας στις λεπτομέρειες από τον αντίπαλό του – κατέκτησε στο 2ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα που διοργάνωσε η ΕΤΑΝΕ (Ένωση Τάε Κβον Ντο Νοτίου Ελλάδας) και πραγματοποιήθηκε στο Κλειστό Γυμναστήριο Λαυρίου στις 4 και στις 5 Νοεμβρίου 2023. Ο μαθητής του Σχολείου μας αγωνίστηκε στην κατηγορία -33 κιλά παίδων 2012 έγχρωμες ζώνες, εκπροσωπώντας τον Σύλλογο «Αίαντα Πεύκης».

Θερμά συγχαρητήρια στον Αλέξανδρο για τη συμμετοχή του στους αγώνες και τις επιτυχίες του!