2 στα 2 για την Ομάδα Basket του Λυκείου μας στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης ΑΣΙΣ

Η Oμάδα Basket του Λυκείου μας υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών μας κύριου Μάνου Ζορμπά και κύριου Χρήστου Χαρίτου, πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση κερδίζοντας εύκολα και τους δυο αγώνες που έδωσε στο Πρωτάθλημα Καλαθοσφαίρισης ΑΣΙΣ Λυκείου.

Πιο συγκεκριμένα επικράτησε της ομάδας των Εκπαιδευτηρίων Αυγουλέα Λιναρδάτου με σκορ 83-23 και των Εκπαιδευτηρίων Γείτονα με σκορ 81-36!

Έχοντας εξασφαλίσει την πρόκριση στην επόμενη φάση, θα δώσει τον τρίτο αγώνα της για την 1η θέση στον Όμιλο απέναντι στη Λεόντειο Σχολή, το Σάββατο 26 Νοέμβριου 2022.

Στην Ομάδα του Σχολείου μας συμμετέχουν οι μαθητές: Παντελής Λιακόπουλος, Μιχάλης Αγγέλου, Ευάγγελος Αγγέλου, Σταμάτης Μαλτζής, Άγγελος Λάττας, Βαγγέλης Αλιφραγκής, Βασίλης Ξηροπαϊδης, Θοδωρής Αστερής, Αριστείδης Πετρίδης, Στυλιανός Δεριζιώτης, Κωνσταντίνος Αλεξανδρόπουλος.

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στους καθηγητές του Σχολείου μας για τις επιτυχίες και καλή συνέχεια στον επόμενο αγώνα τους!