2 μαθητές μας στην Ολυμπιακή Ομάδα Οικονομικών και Πρόκριση στην 6η Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών

Οι μαθητές του Λυκείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, Γιάννης Γκαμαλέτσος και Νικόλας Κλάδης θα στελεχώσουν την Τελική Πεντάδα της Ολυμπιακής Ομάδας Οικονομικών και θα συμμετάσχουν στην 6η Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών που θα πραγματοποιηθεί από τις 24 Ιουλίου έως τη 1 Αυγούστου 2023.

Ο μαθητής Γιάννης Γκαμαλέτσος κατατάχθηκε στην 3η θέση και ο μαθητής Νικόλας Κλάδης κατατάχθηκε στην 5η θέση.

Οι μαθητές του Σχολείου μας διαγωνίστηκαν στην 3η Φάση «Αριστοτέλης» του 4ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Οικονομικών και με τις αξιέπαινες επιδόσεις τους κατάφεραν να διακριθούν και θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στη Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών. Συνολικά στην 3η Φάση έλαβαν μέρος 22 μαθητές και μαθήτριες που είχαν συγκεντρώσει τα υψηλότερα αποτελέσματα.

Θερμά συγχαρητήρια στον Γιάννη και στο Νικόλα για τη σπουδαία επιτυχία τους και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που συντέλεσε στην προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε επιτυχία στην 6η Διεθνή Ολυμπιάδα Οικονομικών!