2ο Βραβείο Καλύτερης Εργασίας για την καθηγήτρια Θεολογίας κυρία Αικατερίνη Χαλκή

Το 2ο Βραβείο Καλύτερης Εργασίας απονεμήθηκε στην καθηγήτρια Θεολογίας του Σχολείου μας κυρία Αικατερίνη Χαλκή, στο πλαίσιο της συμμετοχής της στο 9ο Διεθνές Συνέδριο για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας. Η καθηγήτρια της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης απέσπασε τη σημαντική αυτή διάκριση παρουσιάζοντας την εργασία με τον τίτλο: «Η διδασκαλία της παραβολής του καλού Σαμαρείτη». Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε από τις 20 έως τις 22 Οκτωβρίου 2023 υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού.

Το Συνέδριο πραγματοποιήθηκε από την Επιστημονική Ένωση για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Θεσσαλία, το Ε.Κ.Π.Α., το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας, το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, το Πανεπιστήμιο Αιγαίου, το Πανεπιστήμιο Πατρών και το Διεθνές Πανεπιστήμιο της Ελλάδας, σε συνδιοργάνωση με την Περιφέρεια Θεσσαλίας και τον Δήμο Λαρισαίων και με την υποστήριξη της Πρεσβείας των Η.Π.Α. στην Ελλάδα, του Γαλλικού Ινστιτούτου Λάρισας – Γαλλική Πρεσβεία στην Ελλάδα, της Ένωσης Ελλήνων Φυσικών, του Συλλόγου Καθηγητών Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας Ν. Λάρισας και της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Θεσσαλίας.

Θερμά συγχαρητήρια στην κα Α. Χαλκή για τη συμμετοχή της και τη σημαντική διάκρισή της!