2η θέση στο 30ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκάκι Μαθητών – Μαθητριών

Στη 2η θέση ανάμεσα σε 61 συμμετοχές στα Νήπια διακρίθηκε ο μαθητής του Σχολείου μας Ευστάθιος Μπαρτσώτας, στον οποίο απονεμήθηκε το Αργυρό Μετάλλιο.

Εξαιρετικές ήταν οι επιδόσεις και τα υπόλοιπων μαθητών και μαθητριών μας που συμμετείχαν στη διοργάνωση.

Πιο συγκεκριμένα στην κατηγορία των Νηπίων ο Χρήστος Κλαμπατσέας διακρίθηκε στην 14η θέση, η Ηλιάνα Παναγή στην 27η θέση, ο Αχιλλέας Ρόμπινσον στην 44η θέση και Κωνσταντίνος Τσαραπατσάνης Κοπάνας στην 47η θέση.

Από τη Β’ Δημοτικού ο μαθητής μας Ιωάννης Ζαγορίσιος διακρίθηκε στην 28η θέση ανάμεσα σε 150 συμμετέχοντες.

Από τη Γ’ Δημοτικού ο μαθητής μας Γεώργιος Κούρτας διακρίθηκε στην 55η θέση ανάμεσα σε 150 συμμετέχοντες.

Ο μαθητής της Δ’ Δημοτικού, Θεόδωρος Μπαρτσώτας τοποθετήθηκε στην 34η θέση ανάμεσα σε 150 διαγωνιζόμενους.

Από την α’ Γυμνασίου ο μαθητής Κωνσταντίνος Κάτσικας διακρίθηκε στην 40η θέση και ο Διονύσιος Κανέλλης στην 56η θέση ανάμεσα σε 80 συμμετέχοντες.

Τέλος, από την Γ’ Γυμνασίου ο Κωνσταντίνος Κούρτας διακρίθηκε στην 17η θέση ανάμεσα σε 49 διαγωνιζόμενους,

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις εξαιρετικές επιδόσεις τους καθώς και στους προπονητές τους για την άρτια προετοιμασία τους.

Δείτε απόσπασμα από την απονομή του Αργυρού Μεταλλίου στον μαθητή μας Ευστάθιο Μπαρτσώτα στο παρακάτω link :