2ο βραβείο Θεάτρου στους Πανελλήνιους Αγώνες Τέχνης 2017

Το 2ο βραβείο στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Καλλιτεχνικούς Αγώνες κατέκτησαν οι μαθητές της Θεατρικής Ομάδας Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης. Οι αγώνες πραγματοποιήθηκαν από τις 2 έως τις 4 Μαρτίου 2017 στα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη, στη Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα μας συμμετείχε με το έργο «Το Αγόρι με τη Βαλίτσα του», του Mike Kenny.

Οι μαθητές που συμμετείχαν ήταν η Αναστασία Γαργαλιάνου, ο Θοδωρής Γκαμαλέτσος, η Ζωή Κουρλαμπά, η Ελβίρα Λογοθετίδη, ο Χρήστος Παπαδημητρίου, ο Κωστής Σπυρίδωνος, ο Αλέξανδρος Χαλάτσης και η Γεωργία Χατζήβεη.

Την προετοιμασία για τους Αγώνες πραγματοποίησαν οι θεατρολόγοι του Σχολείου μας κ. Νικόλας Ράπτης και κα Χρυσάνθη Βασιλοπούλου με τη βοήθεια της κας Ηρώς Ποταμούση..

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους θεατρολόγους μας για τη μεγάλη τους αυτή επιτυχία!