18ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Δημοτικών Σχολείων Α.Σ.Ι.Σ.

To Σάββατο 10 Ιουνίου 2017, η Εκπαιδευτική Αναγέννηση συμμετείχε στο 18ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών Δημοτικών Σχολείων.

Το Φεστιβάλ πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων, στις εγκαταστάσεις των Εκπαιδευτηρίων «Νέα Γενιά Ζηρίδη».

Οι μαθητές μας παρουσίασαν χορούς από την Ικαρία (Συρτό, Συμπεθέρα, Ικαριώτικο, Σούστα).

Τη χορευτική μας ομάδα αποτελούσαν οι μαθητές:

Αλεξάνδρα Θεοφυλάκτου, Δανάη Κουνέλη, Μαρίτα Σταυράκη, Φωτεινή Στεφανίδου, Γιάννης Λώτος (Γ΄ Δημοτικού),

Διονύσης Μουζάκης-Ντέρας, Ραφαέλα Καραμπέτσου (Δ΄ Δημοτικού)

Μαρία Γεωργίου, Μαριαλένα Καραμπέτσου, Μελίνα Λίτινα, Έλενα Σέρβη, Νίκος Βυτόγιαννης, Φαίη Καμπανάου, Πέτρος Καρεκλάς, Νικόλας Μαρανίδης, Σπύρος Μεφσούτ, Μάριος Μισσακιάν, Ελεάννα Χαλαράκη, Κατερίνα Καραμπέτσου, Μαρί Μπαλιάν, Διονύσης Πρίφτης (Ε΄ Δημοτικού) και Ίρις Σπανού (ΣΤ΄ Δημοτικού)

Υπεύθυνος καθηγητής χοροδιδάσκαλος ήταν ο κύριος Δημήτρης Αρβανίτης.