100% επιτυχία των μαθητών μας στα Διπλώματα Γαλλικών

Με απόλυτη επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από τη ΣΤ΄ Δημοτικού και το Γυμνάσιο του Σχολείου μας στις εξετάσεις για την απόκτηση διπλωμάτων στη Γαλλική γλώσσα.

Στις εξετάσεις για το Δίπλωμα Delf A1 και Delf A2 συμμετείχαν συνολικά 35 μαθητές και μαθήτριες από τη ΣΤ΄ Δημοτικού και είχαν επιτυχία σε ποσοστό 100%.

Για το Δίπλωμα Delf B1 συμμετείχαν 21 μαθητές και μαθήτριες από τη β’ και τη γ’ Γυμνασίου και είχαν επιτυχία 100%.

Για το Δίπλωμα Delf B2 συμμετείχαν 9 μαθητές και μαθήτριες από τη γ’ Γυμνασίου με ποσοστό επιτυχίας 100%.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές του Σχολείου μας για τα εξαιρετικά αποτελέσματα καθώς και στις καθηγήτριες Γαλλικών που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία και στην επιτυχία τους.