100% επιτυχία στο Πτυχίο Goethe Institut Fit A1 της γερμανικής γλώσσας

Οι μαθητές Γερμανικών της Στ’ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης είχαν 100% επιτυχία στις εξετάσεις για την απόκτηση του πτυχίου Goethe Institut Fit A1.

Οι μαθητές εξετάστηκαν την τρέχουσα σχολική χρονιά που φοιτούν στην α’ Γυμνασίου και συγκεκριμένα στις 26 Σεπτεμβρίου αντί στις 20 Μαΐου, όπως ήταν προγραμματισμένo αρχικά, ύστερα από σχετική απόφαση του Ινστιτούτου Goethe για την ασφάλεια των εξεταζόμενων.

Παρά τις δύσκολες συνθήκες λόγω της πανδημίας οι μαθητές μας κατέβαλαν συστηματική και ουσιαστική προσπάθεια και είχαν απόλυτη επιτυχία.

Συγχαρητήρια στους μαθητές μας για την επιτυχία τους καθώς και στις Καθηγήτριες Γερμανικών του Σχολείου μας που συνέβαλαν στην άρτια προετοιμασία τους.