1 Χρυσό, 1 Αργυρό, 4 Χάλκινα Κύπελλα και εξαιρετικές επιδόσεις στο 33ο Ατομικό Πρωτάθλημα και στο 20 Ομαδικό Παναττικό Πρωτάθλημα στο Σκάκι

Εξαιρετικές ήταν οι επιτυχίες που σημείωσαν μαθητές και μαθήτριες από το Σχολείο μας στο πλαίσιο της συμμετοχής τους στο 33ο Ατομικό Πρωτάθλημα και στο 20ο Ομαδικό Παναττικό Πρωτάθλημα Σκάκι, τα οποία πραγματοποιήθηκαν στις 13 και στις 14 Απριλίου 2024, στο Σχολικό Συγκρότημα του 13ου Γυμνασίου και του 3ου Λυκείου Πειραιά.

Στο Ατομικό Πρωτάθλημα, από τη βαθμίδα του Νηπιαγωγείου το Χρυσό Κύπελλο κατέκτησε η μαθήτρια Θεοφανώ Κόλλια, το Αργυρό Κύπελλο η μαθήτρια Νικολέττα Σιούτη και το Χάλκινο Κύπελλο η μαθήτρια Μαριάννα Κομποτιάτη.

Πολύ καλή επίδοση είχε και ο μαθητής του Νηπιαγωγείου Αδριανός – Νικόλαος Σκερλέτης, ο οποίος κατατάχθηκε στην 8η θέση.

Το Χάλκινο Μετάλλιο στο Ατομικό Πρωτάθλημα στα Κορίτσια κατέκτησε η μαθήτρια από το Γυμνάσιο Αικατερίνη – Ουρανία Αποστολοπούλου.

Εξαιρετική ήταν η επίδοση του μαθητή από το Γυμνάσιο Ιωάννη Ζαγορίσιου, ο οποίος στο Ατομικό Πρωτάθλημα ήρθε 4ος σε γενική κατάταξη.

Στο Ομαδικό Πρωτάθλημα από τη βαθμίδα του Γυμνασίου, το Χάλκινο Κύπελλο κατέκτησε η Ομάδα των μαθητών Βασίλη Αποστολόπουλου., Βλάσση Φουνταδάκη, Ιωάννη Ζαγορίσιου και Αικατερίνης – Ουρανίας Αποστολοπούλου.

Στο Ομαδικό Πρωτάθλημα από τη βαθμίδα του Λυκείου, το Χάλκινο Κύπελλο κατέκτησε η Ομάδα των μαθητών Χρήστου Πουλίτση, Σώζων Κόντου, Ευάγγελου Δασκαλόπουλου και Όλγας Διαμαντή.

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και σε όλες τις μαθήτριες από το Σχολείο μας για τη συμμετοχή τους και τις διακρίσεις τους καθώς και στους Προπονητές του Σκάκι που συντέλεσαν στην προετοιμασία τους και στα εξαιρετικά αποτελέσματα κύριο Γιώργο Δέτση και κύριο Κωνσταντίνο Σουλτάτη.