1ο, 2ο, 3ο Βραβείο (Ε΄ Δημοτικου) και 1ο, 2ο Βραβείο (ΣΤ΄ Δημοτικού) στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης»

Εξαιρετικές διακρίσεις σημείωσαν οι μαθητές της Ε’ και Στ’ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης».

Για την Ε’ Δημοτικού, το 1ο βραβείο Αριστείας έλαβε η Θεοδώρα Πολιτάκου, το 2ο βραβείο Αριστείας έλαβαν οι μαθητές Λυδία Ελαιοτριβιάρη και Γεράσιμος Βαλλιανάτος, ενώ το 3ο βραβείο Αριστείας έλαβε η Άννα-Ελένη Χαλαράκη. Με εύφημο μνεία απονεμήθηκαν οι μαθητές Νικόλαος Βυτόγιαννης, Δάφνη Βαλιάδου και Κλειώ Κρασσά.

Για την ΣΤ΄ Δημοτικού το 1ο βραβείο Αριστείας έλαβαν οι μαθητές Βασίλειος Λεουτσάκος και Κωνσταντίνος Νικολαΐδης και το 2ο Βραβείο έλαβε η Μαρία-Ελένη Νικολάου. Με εύφημο μνεία απονεμήθηκαν οι μαθητές Χρήστος Καγιαυτάκης, Ορέστης Ζυκούλης, Παναγιώτης Φούντας και Γρηγόρης Βαρελάς.

Την προετοιμασία για τη συμμετοχή των μαθητών στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Φυσικών «Αριστοτέλης» ανέλαβαν οι εκπαιδευτικοί Κασιδάκη Μαριαρένα, Παπαδρακάκης Νίκος, Πολυχρονάκη Μανώλια και Σμυρνάκης Γιώργος.

Συγχαίρουμε τους μαθητές μας για τα εξαιρετικά αποτελέσματα που σημείωσαν στο Διαγωνισμό και τους ευχόμαστε καλή πρόοδο!