1η θέση στην Κατηγορία Best Team for Juniors, 1η θέση στην Κατηγορία Best Speaker for Juniors και εξαιρετικές συμμετοχές μαθητών μας στο 15th Moraitis School Cup

Με εξαιρετική επιτυχία συμμετείχαν μαθητές και μαθήτριες από το Δημοτικό, το Γυμνάσιο και το Λύκειο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο 15th Moraitis School Cup, που πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 12 και το Σάββατο 13 Ιανουαρίου 2024.

Στην Κατηγορία Best Team for Junior την 1η θέση κατέκτησε η Ομάδα των μαθητών Νικόλα Αποστόλογλου και Άγγελου Γεωργούτη.

Την 4η θέση κατέκτησε η Ομάδα των μαθητριών Άντας Χριστοδούλου και Κωνσταντίας Παπαδημητρίου.

Την 5η θέση κατέκτησε η Ομάδα των μαθητριών Γαλήνης Νικολακάκη και Αλεξάνδρας Χορμοβίτη.

Στην Κατηγορία Best Speaker for Juniors την 1η θέση κατέκτησε ο μαθητής Νικόλας Αποστόλογλου.

Ο μαθητής Άγγελος Γεωργούτης κατέκτησε την 7η θέση και η μαθήτρια Αλεξάνδρα Χορμοβίτη κατατάχθηκε στη 10η θέση.

Εξαίρετες ήταν οι συμμετοχές των μαθητών και των μαθητριών: Σοφίας Μπινιάκου, Αγγελικής Αθανασοπούλου, Ορέστη Μπισκανάκη, Θανάση Κορκόντζελου, Κ.Κ. και Φωτεινής Παπαδοπούλου.

Συγχαρητήρια σε όλες τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις διακρίσεις τους και τη συμμετοχή τους στη διοργάνωση.

Θερμά συγχαρητήρια στις καθηγήτριες Αγγλικών κυρίες Κατερίνα Κωνσταντακοπούλου και Καλλιόπη Κούτρα που ανέλαβαν τις προπονήσεις για τους Junior Debaters.

Από την Κατηγορία Senior η μαθήτρια από τη γ΄ Γυμνασίου Εβίτα Πολιτάκου και η μαθήτρια από την Α΄ Λυκείου Θεοδώρα Γεωργαντζή κατατάχθηκαν στη 17η και στην 24η θέση αντίστοιχα στον διαγωνισμό Αυθόρμητου Λόγου (Impromptu Speech) ανάμεσα σε 70 διαγωνιζόμενους – ες.

Στη διοργάνωση συμμετείχαν με εξαίρετες παρουσίες οι μαθητές και οι μαθήτριές: Κατρίνα Αποστολοπούλου, Ειριάννα Παπαγιαννάκη, Στέλλα Κυριακίδου, Γεωργίνα Ηλιοπούλου, Τατιάνη Θεοδόση, Λυδία Ζαφείρη, Παναγιώτης Ζαφείρης, Αριάδνη Σιφναίου, Ζένια Ιωαννίδη, Κωνσταντίνα Μπαταγκιώνη, Στυλιανός Κατρίνης, Μάρσια Παπαδοπούλου, Αναστασία Καραχάλιου.

Την προετοιμασία των μαθητών και των μαθητριών ανέλαβαν οι προπονητές Debate κυρία Μαριλένα Χατζηκώστα και κύριος Μωυσής Ταραμπουλούς, υπό την επίβλεψη της Forensics Head Coach και καθηγήτριας κυρίας Δάφνης Ρεμούνδου.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την αξιέπαινη συμμετοχή τους.