1η θέση και μεγάλες επιτυχίες μαθητών μας στους Αγώνες Λόγου 2018

Με πολλές και σημαντικές διακρίσεις για τους μαθητές της «Εκπαιδευτικής Αναγέννησης» ολοκληρώθηκαν οι Αγώνες Λόγου 2018 που διοργανώθηκαν στις 2, 3 και 4 Μαρτίου 2018 στη Θεσσαλονίκη από το Κολλέγιο «Ανατόλια».

Στην 1η θέση στο Debate κατατάχθηκε η Ομάδα της Β’ Λυκείου με τους μαθητές Εύα Κουντούρη, Νικόλα Λούκουτο και Κωνσταντίνο Μανώλα.

Εξαιρετική ήταν η παρουσία της μαθήτριας της γ΄ Γυμνασίου, Θεώνης Εξαρχέα που διαγωνίστηκε ανάμεσα στους τρεις του Τελικού της Εκφραστικής Ανάγνωσης καθώς και της μαθήτριας Ειρήνης Αβράμη, από τη γ’ Γυμνασίου επίσης, που διαγωνίστηκε ανάμεσα στους τέσσερις του Τελικού του Προτρεπτικού Λόγου.

Η μαθήτριά μας Μαρίτα Ζαφειροπούλου από τη γ’ Γυμνασίου διακρίθηκε με Εύφημο Μνεία για τις κατηγορίες Προτρεπτικού Λόγου, Αυθόρμητου Λόγου και Εκφραστικής Ανάγνωσης.

Εύφημος Μνεία στην Κατηγορία του Προτρεπτικού Λόγου απονεμήθηκε στη μαθήτριά μας, Ανθή Κασσαβέτη από την Α’ Λυκείου.

Στη μαθήτρια της  Β’ Λυκείου, Νεφέλη Παπασταθοπούλου απονεμήθηκε Εύφημος Μνεία στην Εκφραστική Ανάγνωση και στη μαθήτρια της β’ Γυμνασίου, Φιλίππα Πετροπούλου απονεμήθηκε Εύφημος Μνεία για την κατηγορία του Προτρεπτικού Λόγου.

Από το Γυμνάσιο συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες : Ειρήνη Αβράμη, Κυριάκος Γλύκος, Θεώνη Εξαρχέα, Παναγιώτα – Μαρία Ζαφειροπούλου, Παναγιώτης Νικολόπουλος, Φιλίππα Πετροπούλου.

Από το Λύκειο συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες : Δήμητρα Αδαμούδη, Απολλωνία Αναστασάκη, Ανθή Κασσαβέτη, Άγγελος Κληρονόμος, Ευαγγελία – Σταυρούλα Κουντούρη, Μαρία Κυρμπιζάκη, Ρόζα – Κωνσταντίνα Λέκα, Αναστάσιος Λιανός, Ελβίρα Λογοθετίδη,

Νικόλαος Λούκουτος, Κωνσταντίνος Μανώλας, Πέτρος Παπαδρακάκης, Νεφέλη Παπασταθοπούλου, Ανηλία Χατζησαββίδη.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για τις εξαιρετικές επιδόσεις  τους καθώς και στις καθηγήτριες φιλολόγους κα  Έλλη Τσενέ και κα Δέσποινα Διαθεσοπούλου και στους προπονητές κο Μ. Πολυχρονίδη και κο Ρ. Αναστασάκη  που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.