«Χρυσή» διάκριση για μαθητή μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Πυγμαχίας

Χρυσό μετάλλιο για δεύτερη συνεχή χρονιά κατέκτησε ο μαθητής της Γ’ Λυκείου του Σχολείου μας, Κωνσταντίνος Φρυδάς στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Πυγμαχίας. Στο πρωτάθλημα, το οποίο πραγματοποιήθηκε στις 8, 9 και 10 Μαρτίου 2018 στον Δήμο Άνοιξης συμμετείχαν συνολικά 110 αθλητές από ολόκληρη την Ελλάδα και 35 Αθλητικά Σωματεία.

Ο μαθητής μας με αυτή την τόσο σημαντική του διάκριση εξασφάλισε την εισαγωγή του στην Εθνική Ομάδα του Ολυμπιακού Αθλήματος της Πυγμαχίας και πλέον έχει ξεκινήσει την προετοιμασία του για τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις στο πλαίσιο της συμμετοχής του στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων 2018.

Συγχαρητήρια στον μαθητή μας για την μεγάλη επιτυχία του και στο προπονητή του κύριο Νικόλαο Δροσόπουλο.