Υψηλές θέσεις για μαθητές μας στο 31ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι

Εντυπωσιακή ήταν η συμμετοχή μαθητών του Σχολείου μας στο 31ο Πανελλήνιο Ατομικό Πρωτάθλημα Σκάκι που πραγματοποιήθηκε στις 21 και στις 22 Απριλίου 2019.

Πιο συγκεκριμένα από την Α’ Δημοτικού ο μαθητής Ευστάθιος Μπαρτσώτας διακρίθηκε στην 4η θέση ανάμεσα σε 80 συμμετέχοντες, ο Χρήστος Κλαμπατσέας στην 13η θέση και η Ηλιάνα Παναγή στην 16η θέση (4η θέση στα Κορίτσια).

Σημαντική και η θέση την οποία κατέκτησε ο μαθητής της Β’ Δημοτικού Φίλιππος Βούζας, που ανάμεσα σε 142 συμμετέχοντες διακρίθηκε στην 12η θέση.

Εξαιρετική ήταν η συμμετοχή και το υπόλοιπων μαθητών που συμμετείχαν στη διοργάνωση οι οποίοι είναι : Κωνσταντίνος Τσαραπατσάνης-Κοπανάς, Δημήτρης Θεοτοκάτος, Γιάννης Ζαγορίσιος, Δημήτρης Δεληανδρεάδης, Μαρία Θεοτοκάτου, Θεόδωρος Μπαρτσώτας, Δανάη – Ελισάβετ Ρουμελιώτη, Διονύσιος Κανέλλης, Στέλιος Χατζήβεης.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης για τη συμμετοχή τους καθώς και στους Προπονητές τους που συνέβαλαν στην άρτια προετοιμασία τους.