Υψηλά ποσοστά επιτυχίας των μαθητών μας στις εξετάσεις για την απόκτηση Διπλωμάτων της Αγγλικής Γλώσσας

Μεγάλη ήταν η επιτυχία των μαθητών και των μαθητριών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις εξετάσεις για την απόκτηση των Διπλωμάτων PET, FCE, CPE (Cambridge Exams), ECCE και ECPE (Michigan Exams) της Αγγλικής Γλώσσας.

Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές του Σχολείου μας για το Cambridge Exams PET σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 91,7%, για το FCE σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 91,5% και  για το CPE καθώς και για τα Michigan Exams, ECCE και ECPE είχαν ποσοστό επιτυχίας 83,3%. Αξιοσημείωτο είναι το γεγονός ότι ένας στους τρεις μαθητές από την α’ Γυμνασίου απέκτησε το Δίπλωμα Β2 (First Certificate in English).

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την επιτυχία τους καθώς και στους καθηγητές του Αγγλικού Τμήματος που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.