Υψηλά ποσοστά επιτυχίας στις εξετάσεις για τα διπλώματα Αγγλικής γλώσσας

Μεγάλη ήταν η επιτυχία των μαθητών και των μαθητριών της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στις εξετάσεις για την απόκτηση των Διπλωμάτων PET, FCE, CPE (Cambridge Exams), ECCE και ECPE (Michigan Exams) της Αγγλικής Γλώσσας.

Για τα Cambridge Exams το συνολικό ποσοστό επιτυχίας ήταν 84%. Πιο συγκεκριμένα οι μαθητές του Σχολείου μας για το Cambridge Exam PET σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 100%, για το FCE σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 86%  και  για το CPE 65%.

Για τα Michigan Exams ECCE και ECPE σημείωσαν ποσοστό επιτυχίας 78%. Αξίζει να σημειωθεί ότι για το δίπλωμα ECCE η επιτυχία των μαθητών ήταν στο 100%.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες για την επιτυχία τους καθώς και στις καθηγήτριες του Αγγλικού Τμήματος που ανέλαβαν την προετοιμασία τους.