Υποτροφία μαθητή μας στο Dartmouth University των ΗΠΑ

Το Dartmouth University ιδρύθηκε το 1769 και αποτελεί ένα από τα οκτώ πανεπιστήμια την Ivy League, τα οποία θεωρούνται τα καλύτερα στις ΗΠΑ, μεταξύ αυτών Harvard, Yale, Boston κλπ.

Ο Βασίλης που είναι μαθητής της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης από τη βαθμίδα του Νηπιαγωγείου με ιδιαίτερα καλές ακαδημαϊκές επιδόσεις καθ’ όλη τη διάρκεια της φοίτησής του, ξεχώρισε και για τις ικανότητές του στο άθλημα του ποδοσφαίρου μέσω της συμμετοχής του στην αντιπροσωπεία της Ομάδας Ποδοσφαίρου του Σχολείου του Δημοτικού, του Γυμνασίου και του Λυκείου.

Ο μαθητής μας τα τελευταία χρόνια έχει συμμετάσχει ως παίκτης στην Εθνική Ομάδα Κ.15 ενώ αποτελεί έναν από τους τρεις νεότερους επαγγελματίες παίκτες που έχει υπογράψει επαγγελματικό συμβόλαιο με την ομάδα του Ολυμπιακού.

Θερμά συγχαρητήρια στον Βασίλη για την υποτροφία και του ευχόμαστε καλή σταδιοδρομία!