Τρεις ομάδες του Σχολείου μας στον Τελικό του Διαγωνισμού Young Business Talents

Για τέταρτη συνεχόμενη χρονιά μαθητές της «Εκπαιδευτικής Αναγέννησης» έδωσαν δυναμικό «παρών», συμμετέχοντας στον Διαγωνισμό Young Business Talents.

Τη φετινή χρονιά τρεις ομάδες μαθητών του Σχολείου μας διακρίθηκαν και κατάφεραν να περάσουν στα ημιτελικά του Διαγωνισμού, στα οποία συμμετέχουν 3.000 μαθητές.

Η συγκεκριμένη διάκριση αποτελεί εξαιρετική επιτυχία των μαθητών μας συνολικά δεδομένου ότι ο συναγωνισμός με τις άλλες ομάδες είναι συνεχόμενος και πολλαπλός.

Οι τρεις ομάδες που συμμετέχουν στον Διαγωνισμό είναι οι εξής :

• Ομάδα Foundation – Α’ Λυκείου

Μέλη : Ιωάννης Αγγέλικας , Σπυρίδων Δαβέρος, Νικόλαος Ζουρδούμης , Νικόλαος Αποστόλου

Θέση στα Ημιτελικά : 36 στις 108 ομάδες

• Ομάδα ADDM – Β’ Λυκείου

Μέλη: Αριστείδης Αγγελόπουλος, Δημήτριος-Μελέτης Μακρής , Νικόλαος Ντούρμας , Μανώλης Λουδάρος

Θέση στα ημιτελικά: 41 στις 108 ομάδες

• Ομάδα ΜΗΕ – Α Λυκείου

Μέλη: Νικολέτα Παπαμιχαήλ , Δημήτριος Παπαγεωργίου , Θεοφάνης-Αίας Γαρείος

Θέση στα ημιτελικά: 57 στις 108 ομάδες

Με την κατάλληλη και συστηματική προετοιμασία οι μαθητές και των τριών ομάδων στοχεύουν σε μια εξίσου εξαιρετική συμμετοχή και διάκριση στον Τελικό του Διαγωνισμού, που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 13 Απριλίου 2018.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στα μέλη και των τριών ομάδων του Σχολείου μας.