Το Σχολείο μας δίπλα στους σεισμόπληκτους συνανθρώπους μας σε Τουρκία και Συρία

Συγκινητική ήταν η ανταπόκριση μαθητών, γονέων, εκπαιδευτικών και διοικητικού προσωπικού του Σχολείου μας στην πρόσκληση για τη συγκέντρωση ανθρωπιστικής βοήθειας, σε συνανθρώπους μας που επλήγησαν από τους φονικούς και καταστροφικούς σεισμούς σε Τουρκία και Συρία.

Την Τετάρτη 1 Μαρτίου 2023 μαθητές και μαθήτριες δημιούργησαν μια ανθρώπινη αλυσίδα και τοποθέτησαν σε δυο σχολικά λεωφορεία τρόφιμα μακράς διάρκειας, υπνόσακους, κουβέρτες και είδη ατομικής υγιεινής, τα οποία παραδόθηκαν στην Κεντρική Αποθήκη του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού.

Η συνδρομή της σχολικής κοινότητας της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης για την υποστήριξη συνανθρώπων μας που βρίσκονται σε ανάγκη ήταν άμεση και απέδειξε περίτρανα τη δύναμη της αλληλεγγύης και του ανθρωπισμού.

Σας ευχαριστούμε όλους για τη συνεισφορά σας!