Το Σχολείο μας δίπλα στα παιδιά της Θεσσαλίας

Συγκινητική ήταν η συμμετοχή μαθητών, γονέων, εκπαιδευτικού και διοικητικού προσωπικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης στο κάλεσμα του Υπουργείου Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού και της δράσης της Ένωσης «Μαζί για το Παιδί» και του «Όλοι Μαζί Μπορούμε», που με τη συνδρομή της Περιφέρειας Αττικής συγκεντρώθηκαν σχολικά είδη για μαθητές και μαθήτριες από τις περιοχές της Θεσσαλίας που επλήγησαν από την πρόσφατη κακοκαιρία.

Η εκπαιδευτική κοινότητα του Σχολείου μας στάθηκε σύμμαχος και αρωγός της σπουδαίας αυτής δράσης συγκεντρώνοντας μέσα σε δυο μέρες τσάντες, μολύβια, τετράδια, στυλό, μαρκαδόρους, χάρακες, μπλοκ, υλικά ζωγραφικής και άλλα είδη που χρειάζονται οι μαθητές και οι μαθήτριες για να ξεκινήσουν το σχολείο.

Τα σχολικά είδη που συγκεντρώθηκαν παραδόθηκαν το Σάββατο 16 Σεπτεμβρίου 2023 στην Κοινωνική Ιματιοθήκη του Δήμου Διονύσου.

Σας ευχαριστούμε για την ενεργή συμμετοχή σας!