Το Νηπιαγωγείο μας Προσφέρει «Μια Σχολική Τάξη για ένα Δωμάτιο Νοσοκομείου»

Οι μικροί μαθητές και οι μικρές μαθήτριες του Νηπιαγωγείου μας λίγο πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων έστειλαν το δικό τους μήνυμα αγάπης και προσφοράς σε άλλα παιδιά, που μας χρειάζονται δίπλα τους.

Τα παιδιά έχοντας την υποστήριξη των Νηπιαγωγών αποδέχτηκαν την πρόσκληση του Ανθρωπιστικού Οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού» και συμμετείχαν στη δράση «Μια Σχολική Τάξη για ένα Δωμάτιο Νοσοκομείου».

Όλα τα τμήματα του Νηπιαγωγείου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης δημιούργησαν χριστουγεννιάτικα στολίδια τα οποία θα διακοσμήσουν τα δωμάτια νοσοκομείων που νοσηλεύονται παιδιά.

Οι μικροί μας μαθητές και οι μικρές μας μαθήτριες έγιναν κρίκοι μιας μεγάλης αλυσίδας που είχε ως στόχο όλες οι παιδιατρικές κλινικές να στολιστούν και να ομορφύνουν για τα παιδιά που θα περάσουν εκεί τις γιορτές ώστε κάθε παιδί να χαμογελάσει και να αισθανθεί το πνεύμα των γιορτών.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και τις δασκάλες τους για την αξιέπαινη συμμετοχή τους στη δράση.