Τέσσερις νίκες σε ισάριθμους αγώνες για την Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Γυμνασίου!

Νέα μονοπάτια χαράσσει η Oμάδα Μπάσκετ Αγοριών του Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης καθώς, για πρώτη φορά, κατέκτησε αήττητη την πρώτη θέση του Ομίλου στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος Καλαθοσφαίρισης Αγοριών Γυμνασίου (ΑΣΙΣ).

Πλέον θα αντιμετωπίσει την ομάδα της Γερμανικής Σχολής στο πλαίσιο του «Final 8» που θα διεξαχθεί το Σάββατο 2/3 στο κλειστό γυμναστήριο της Ιονίου Σχολής.

Τα μέλη της Ομάδας του Σχολείο μας είναι οι μαθητές Qi Zi Heng, Βασίλης Αυγερινός, Νικόλας Βλάχος, Αλέξανδρος Βούζας, Φαίδωνας Δασκαλόπουλος, Φραγκίσκος Καμακάρης, Γιώργος Κούρτας, Γιώργος Παυλίδης, Νικόλαος Κούρεντας, Αναστάσης Πουλίτσης, Βλάσσιος Φουνταδάκης, Θ. Χ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας για τις επιτυχίες τους καθώς και στους Προπονητές και καθηγητές Φυσικής Αγωγής κύριο Μάνο Ζορμπά και κύριο Χρήστο Χαρίτο που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε επιτυχία στη συνέχεια των Αγώνων!