Συμμετοχή του Σχολείου μας στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ

Το Σχολείο μας συμμετέχει και τη φετινή χρονιά στο Bravo Schools, τον Πανελλήνιο Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του Οργανισμού Ηνωμένων Εθνών στον οποίο καταγράφονται οι προτάσεις μαθητών για τη δημιουργία ενός καλύτερου κόσμου.

Ενημερωθείτε και αναδείξτε τις καλύτερες πρακτικές για να ενταχθεί το Σχολείο μας στο Δίκτυο Πρεσβευτών των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης ως κέντρο ενημέρωσης και αφύπνισης της τοπικής μας κοινότητας.

Για να πετύχουμε τον στόχο αυτό, είναι σημαντική η ανάδειξη και η στήριξη των δράσεων απ’ όλους.

Η ψηφοφορία διαρκεί από τις 10/05 έως και τις 23/05.

Μπορείτε να αναδείξετε τις προτάσεις του Σχολείου μας ψηφίζοντας στον παρακάτω ηλεκτρονικό σύνδεσμο:

Η γνώμη σας έχει αξία!