Συμμετοχή του κου Νίκου Αποστολόπουλου σε Διαδικτυακό Πρόγραμμα Αστροφυσικής του Τμήματος Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης

Με επιτυχία ολοκλήρωσε τη συμμετοχή του – μετά την υποβολή δυο γραπτών εργασιών –  ο Διευθυντής του Προγράμματος GCE της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης κύριος Νίκος Αποστολόπουλος στο Διαδικτυακό Πρόγραμμα Αστροφυσικής του Τμήματος Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης.

Το πρόγραμμα “Exploring the Universe” είχε συνολική διάρκεια 10 εβδομάδων και οργανώθηκε από τον Chris Lintott, καθηγητή Αστροφυσικής του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης και παρουσιαστή της γνωστής τηλεοπτικής εκπομπής αστροφυσικής του BBC “The Sky at Night”.

Κατά τη διάρκεια του Προγράμματος ανάμεσα στις θεματικές εξετάστηκαν βασικές θεωρίες, ανακαλύψεις και τεχνολογίες αιχμής που αφορούν τη σύγχρονη αστροφυσική και κοσμολογία.

Συγχαρητήρια στον κο Ν. Αποστολόπουλο για την επιτυχημένη συμμετοχή του.