Συμμετοχή στο 18ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών ΑΣΙΣ Γυμνασίου-Λυκείου

Για άλλη μια χρονιά, η Εκπαιδευτική Αναγέννηση συμμετείχε στο Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών ΑΣΙΣ Γυμνασίου-Λυκείου, το οποίο φέτος συνδιοργανώθηκε από το Αμερικανικό Κολλέγιο Ελλάδος – Pierce College και τη Σχολή Αυγουλέα-Λιναρδάτου, στις 19 Μαρτίου 2016, στις εγκαταστάσεις του Pierce College.

Οι μαθητές μας χόρεψαν χορούς από τη Δυτική Μακεδονία όπως Μπερντέ, Νικολό, Μάη Βλάστη και Έντεκα.

Σύνθεση χορευτικής ομάδας: Αναγνωστοπούλου Φαίη, Χριστίνα Βάγκνερ, Αναστασία Γαργαλιάνου, Αναστασία Δεσποτίδου, Εύα Κουντούρη, Μαίρη Κυρμπιζάκη, Ελβίρα Λογοθετίδη, Νεφέλη Παπασταθοπούλου, Σταυρούλα Σεφεριάδη, Όλγα Τύρου, Εύα Χαριζάνου, Ανήλια Χατζησαββίδη, Παναγιώτα Χριστοδούλου και Αριστέα Νικολοπούλου.

Τους μαθητές προετοίμασε για τη συμμετοχή τους στο Φεστιβάλ ο καθηγητής Φυσικής Αγωγής κύριος Δημήτρης Αρβανίτης.