Συμμετοχή σε επιμορφωτική ημερίδα και βράβευση εκπαιδευτικού του Σχολείου μας

Η υπεύθυνη του εκπαιδευτικού προγράμματος του Νηπιαγωγείου μας κυρία Ελένη Πολίτου συμμετείχε με ομιλία σε επιμορφωτική ημερίδα με θέμα «Υποστήριξη του έργου των σχολικών μονάδων. Παρουσίαση καλών πρακτικών» που πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 5 Σεπτεμβρίου 2022.

Η ημερίδα διοργανώθηκε στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής και υλοποιήθηκε σε συνεργασία των ΣΕΕ ΠΕ60 Ευθυμιοπούλου Α. και ΠΕ06 Καραγιάννη Ε.

Η εκπαιδευτικός του Σχολείου μας παρουσίασε τα δυο εκπαιδευτικά προγράμματα eTwinning στα οποία συμμετείχε το Νηπιαγωγείο της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης τους μήνες Φεβρουάριο έως Απρίλιο 2022:

• ‘’Great Exploration in Maths and Science (GEMS), elephants and cub’’
  • ‘’Can you build a cable car in the Amazon;’’

Κατά τη διάρκεια της ημερίδας η κα Ε. Πολίτου βραβεύτηκε με την Ετικέτα Ποιότητας για τη συμμετοχή με το τμήμα Ν1 στο πρόγραμμα ‘’Great Exploration in Maths and Science (GEMS), elephants and cub’’.

Συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό του Σχολείου μας για τη συμμετοχή της στην ημερίδα, την ομιλία που πραγματοποίησε και τη βράβευσή της.