Συμμετοχή μαθητών του Δημοτικού Σχολείου στους Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος Α.Σ.Ι.Σ.

Μαθητές και μαθήτριες από της Γ, Δ’, Ε’ και ΣΤ’ Δημοτικού της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης συμμετείχαν στους Αγώνες Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο 19 Νοεμβρίου 2022.

Η αθλητική διοργάνωση πραγματοποιήθηκε από τη «Σχολή Χατζήβεη» στο πλαίσιο των Αθλητικών Συναντήσεων Ιδιωτικών Σχολείων και έλαβε χώρα στο Άλσος Νέας Φιλαδέλφειας.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν από το Σχολείο μας είναι οι:

Γ΄ Δημοτικού Κορίτσια – 600 μέτρα: Ιωάννα Σαμπάνη, Εύα Σάνδη, Ε.Μ.

Γ΄ Δημοτικού Αγόρια – 600 μέτρα: Νικόλαος Βαλιάδης – Λάσο, Χρήστος Λυκίδης

Δ΄ Δημοτικού Κορίτσια – 600 μέτρα: Χριστίνα Μπουρνάζου, Κωνσταντίνα Παπακωνσταντίνου, Βασιλική Τσεβά

Δ΄ Δημοτικού Αγόρια – 600 μέτρα: Γεώργιος Μουντζούρης, Ανδρέας Ανδρικόπουλος, Θ.Μ.

Ε΄ Δημοτικού Κορίτσια – 800 μέτρα: Κωνσταντίνα Πατέρα, Μαρία Γαζή

Ε΄ Δημοτικού Αγόρια – 800 μέτρα: Αριστοκλής Παπακωνσταντίνου, Χρήστος Κλαμπατσέας, Παύλος Αυγερινός, Θεόδωρος Ξυδέας, Βασίλειος Κύρκος, Α.Μ.

ΣΤ΄ Δημοτικού Κορίτσια – 1000 μέτρα: Βασιλική Κιτσάκη, Αλεξία Βαλιάδου, Άννα – Μαρία Τσαβαλά, Ερωφίλη Παπαγιαννάκη

ΣΤ΄ Δημοτικού Αγόρια – 1000 μέτρα: Χρήστος Μουντζούρης, Γιώργος Αναγνωστόπουλος, Ευάγγελος Λαλούσης

Τους μαθητές συνόδευσαν οι καθηγητές Φυσικής Αγωγής κύριος Δημήτρης Αρβανίτης, κύριος Απόστολος Ζερβογιάννης και κυρία Φωτεινή Δαγκλή Παγκότο.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τη συμμετοχή τους στους Αγώνες.