Συμμετοχή μαθητών μας στην Τελική Φάση του 4ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Οικονομικών

Οι μαθητές από το Λύκειο του Σχολείου μας Ιωάννης Γκαμαλέτσος και Νικόλαος Κλάδης, την Κυριακή 13 Μαρτίου 2023 διαγωνίστηκαν στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας, στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, στην Τελική Φάση «Αριστοτέλης» του 4ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Οικονομικών.

Συνολικά 27 συμμετέχοντες μαθητές σε πανελλαδικό επίπεδο διεκδικούν μια θέση στην πεντάδα που θα αποτελέσει την Εθνική Ομάδα της χώρας μας και θα την εκπροσωπήσει στην Παγκόσμια Οικονομική Ολυμπιάδα που πρόκειται να πραγματοποιηθεί τον ερχόμενο Ιούλιο.

Συγχαρητήρια στους μαθητές για τη συμμετοχή τους και στην καθηγήτρια Οικονομικών κυρία Πηγή Λιαγκρή που ανέλαβε την προετοιμασία τους.