Στο ‘’Final 4 ‘’ η Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Γυμνασίου

Με νίκη συνέχισε την πορεία της η Ομάδα Μπάσκετ Αγοριών Γυμνασίου της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης, η οποία στον αγώνα με την Ομάδα της Γερμανικής Σχολής, που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 2 Μαρτίου 2024, προηγήθηκε με τελικό σκορ 51-46 και προκρίθηκε στο ‘’Final 4’’.

Η ‘’dream team’’ του Σχολείου μας την Κυριακή 10 Μαρτίου 2024 θα αντιμετωπίσει την Ομάδα του Κολλεγίου Αθηνών σε έναν αγώνα που θα πραγματοποιηθεί στο Κλειστό Γήπεδο των Εκπαιδευτηρίων «Πλάτων».

Τα μέλη της Ομάδας του Σχολείου μας είναι οι μαθητές Q. Z. H., Β. Α., Νικόλας Βλάχος, Αλέξανδρος Βούζας, Φαίδωνας Δασκαλόπουλος, Φραγκίσκος Καμακάρης, Γιώργος Κούρτας, Γ. Π., Νικόλαος Κούρεντας, Αναστάσης Πουλίτσης, Βλάσσιος Φουνταδάκης, Θ. Χ.

Συγχαρητήρια στους μαθητές του Σχολείου μας για τις επιτυχίες τους καθώς και στους Προπονητές και καθηγητές Φυσικής Αγωγής κύριο Μάνο Ζορμπά και κύριο Χρήστο Χαρίτο που συντέλεσαν στην άρτια προετοιμασία τους.

Ευχόμαστε επιτυχία στη συνέχεια των Αγώνων!