Πρόκριση στον Τελικό και Υψηλές Θέσεις στους Ζ΄ Πανελλήνιους Αγώνες Λόγου

Την Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή, 1-3 Απριλίου 2022 μαθητές και μαθήτριες της Εκπαιδευτικής Αναγέννησης εκπροσώπησαν το Σχολείο μας στους Ζ΄ Πανελλήνιους Αγώνες Λόγου που διοργανώθηκαν από το Αμερικανικό Κολλέγιο Ανατόλια της Θεσσαλονίκης και απευθύνονταν σε μαθητές των τάξεων Γυμνασίου και Λυκείου. Στον Διαγωνισμό είχαμε τη χαρά να απολαύσουμε την εξαιρετική συμμετοχή των μαθητών του Ομίλου Ελληνικής Ρητορικής.

Η μαθήτρια της γ΄Γυμνασίου Ελισάβετ Χίου διακρίθηκε στο Αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης και αγωνίστηκε στον Τελικό Γύρο.

Ο μαθητής από την α΄ Γυμνασίου Θοδωρής Χιντόπουλος κατέκτησε την 5η θέση στο Αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης.

Η μαθήτρια της Α΄ Λυκείου Αλίκη Σκευοφύλαξ κατέκτησε την 11η θέση στο Αγώνισμα της Εκφραστικής Ανάγνωσης.

Όλοι οι μαθητές του Ομίλου Ελληνικής Ρητορικής εκπροσώπησαν επάξια το Σχολείο μας και ξεχώρισαν για το ήθος τους και την παρουσία τους.

Στην  Ομάδα Διττών Λόγων Γυμνασίου συμμετείχαν οι μαθητές : Όλγα – Ελένη Γεωργακοπούλου, Ραφαέλα Καραμπέτσου, Άννα Λούσιου, Ρεβέκκα Μπάλλιου, Βλάσσης Φουνταδάκης, Ελισάβετ Χίου

Στην Ομάδα Διττών Λόγων Λυκείου συμμετείχαν οι μαθητές: Χαρά Κονταξάκη, Ηλέκτρα Λάττα, Ρωμανός Λοβέρδος, Άρτεμις Μαρκοπούλου, Διονύσης Πρίφτης, Μαρίζα Χοντζέα

Στην Εκφραστική Ανάγνωση Γυμνασίου συμμετείχαν οι μαθητές: Ρεβέκκα Μπάλλιου, Θοδωρής Χιντόπουλος, Ελισάβετ Χίου

Στην Εκφραστική Ανάγνωση Λυκείου συμμετείχε η μαθήτρια: Αλίκη Σκευοφύλαξ.

Στον Αυθόρμητο Λόγο Γυμνασίου συμμετείχαν οι μαθητές: Αναστασία Καραχάλιου, Α. Μ., Ιφιγένεια Μικέ

Στον Αυθόρμητο Λόγο Λυκείου συμμετείχε ο μαθητής: Παναγιώτης Χατζησταμάτης

Στον Προτρεπτικό Λόγο Γυμνασίου συμμετείχε η μαθήτρια: Αναστασία Καραχάλιου

Στον Προτρεπτικό Λόγο Λυκείου συμμετείχαν οι μαθητές: Κατερίνα Θεοφιλοπούλου, Μαρίζα Χοντζέα

Τους μαθητές προπόνησαν κατά τη διαδικασία προετοιμασίας οι καθηγητές: Διαθεσοπούλου Δέσποινα, Καρακιρισίδης Γιάννης, Κοκοσιούλη Νικολέττα,  Τσενέ Έλλη. Ευχαριστούμε επίσης θερμά την απόφοιτό μας Εύα Κουντούρη, που εκπροσώπησε την Εκπαιδευτική Αναγέννηση ως κριτής.

Συγχαρητήρια σε όλους!