Πασχαλινές λαμπάδες για την υποστήριξη της «Φλόγας» από τον Όμιλο «Μικροί Επιχειρηματίες»

Οι μαθητές του Δημοτικού Σχολείου που συμμετέχουν στον Όμιλο «Μικροί Επιχειρηματίες» στο πλαίσιο των δραστηριοτήτων που πραγματοποιούν, δημιούργησαν Πασχαλινές λαμπάδες για να τις διαθέσουν προς πώληση στους συμμαθητές τους έχοντας ως στόχο τα έσοδα που θα συγκεντρωθούν, να διατεθούν σε φιλανθρωπικό σκοπό.

Συγκεκριμένα το ποσό που συγκεντρώθηκε θα προσφερθεί στον Σύλλογο Γονιών Παιδιών με Νεοπλασματική Ασθένεια  Φλόγα» που εδώ και 40 χρόνια υποστηρίζει τη λειτουργία ογκολογικών τμημάτων των παιδιατρικών νοσοκομείων και βοηθά στην αντιμετώπιση του καρκίνου της παιδικής ηλικίας.

Οι μαθητές του Ομίλου προμηθεύτηκαν κεριά, μπρελόκ, κορδέλες και με τη φαντασία τους έφτιαξαν λαμπάδες που διατέθηκαν προς πώληση από την Τρίτη 12 Απριλίου έως και την Παρασκευή 15 Απριλίου 2022 στο αίθριο του Δημοτικού Σχολείου.

Φέτος το Πάσχα με τη συμβολή όλων μας κρατήσαμε τη «Φλόγα» δυνατή!

Συγχαρητήρια στους μαθητές  και τις Υπεύθυνες του Ομίλου «Μικροί Επιχειρηματίες» κυρία Αντριάνα Στεφανοπούλου και κυρία Πηγή Λιαγκρή για την πρωτοβουλία τους.